Sakaryalı meydanda bayramlaştı

Bu yıl bayram namazı Demokrasi Meydanı’nda kılındı. Bayram namazı ile birlikte alanda bulunan 5 bin vatandaş hep birlikte saf tuttu. Namazın ardından protokol üyeleri halkla bayramlaştı.  

Bu yıl bayram namazı Demokrasi Meydanı’nda kılındı. Bayram namazı ile birlikte alanda bulunan 5 bin vatandaş hep birlikte saf tuttu. Namazın ardından protokol üyeleri halkla bayramlaştı.  Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen toplu bayramlaşma programına, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AKP Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kurum müdürleri katıldı. 
KARDEŞLİK DUYGUSU
Bu günlerin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının perçinlendiği çok özel günler olduğunu vurgulayan Vali Nayir, daha sonra çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile STK’lar, Şehit Ailesi, gazi ve vatandaşlarımıza ziyarette bulunarak bayramlarını kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Alb. Cengiz Yiğit ve SASKİ Genel Müdür Vekili Dr. İlyas Demirci’nin de eşlik ettiği kurum ve kuruluş ziyaretleri kapsamında İtfaiye Daire Başkanlığına uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, personellerle bayramlaşıp görevlerinde kolaylıklar dilerken Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören hastalar ile refakatçiler ve sağlık çalışanlarının bayramlarını kutlayıp hastalarımıza acil şifalar dileğinde bulundu.
GÜVENLİK GÜÇLERİ
Buradan İl Jandarma Komutanlığına geçerek teşkilat çalışanlarının bayramını kutlayan Vali Nayir, İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaretinde görevdeki Polis Memurları ile bayramlaştı. Jandarma ile Emniyet teşkilatları mensuplarının ülkemizin ve İlimizin huzuru ile güveni için gece-gündüz demeden görev yaptıklarını dile getiren Vali Nayir, acil vakalarda zaman mefhumu gözetmeksizin nöbette olan İtfaiye ve Sağlık çalışanlarımızın da aynı bilinçle görevinin başında olduğunu söyledi.
KUTSAL BİR GÖREV
Asayiş ve emniyet, sağlık ve İtfaiye teşkilatlarımızda 7/24 esasına göre çalışan personellerimizin bazıları ailesi ile birlikteyken, bazılarının da bayramlar gibi özel günlerde vatandaşlarımız herhangi bir sıkıntı yaşamasın diye fedakarlık yaparak görevde olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bizler de bu güzel bayram sabahında sizleri ziyaret ederek hem bayramınızı kutlamak istedik hem de yanınızda olduğumuzu bilmenizi istedik. Sizler bayramda izinliyken sizlerin yerine yine burada görev yapan arkadaşlarınız mutlaka bulunmak durumunda kalıyor. Yüce Allah ailenizle birlikte nice bayramlara sağlık ve sıhhatle ulaşmayı nasip etsin. Kazasız ve belasız bir şekilde görevlerinizi yerine getirmeyi nasip eylesin” dedi.
ÇOCUK EVLERİ MERKEZİ
Öğleden sonra Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezine bağlı Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocuklarla Yenikent Park’ta yemekte bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir, çocuklarla yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdiler. Çocuklarla bir arada olmanın bayramı daha anlamlı kıldığını ifade eden Vali Nayir, bayramlarda ilgi ve şefkati en çok hak edenlerin yine çocuklar olduğunu söyledi.


 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2019, 14:33
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER