- 21 Eki 2022 - 10:29

AK PARTİ TEŞKİLATI BASINLA BULUŞTU

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ bugün Basın Buluşması ile ilk programını gerçekleştirdi. İl Başkanı Yunus Tever, “2023 için Sakarya’mız partimizin en yüksek oy alan illerimizden bir tanesi olacaktır. Cumhurbaşkanımıza da bunun sözünü vermiştim zaten” dedi.

+65
Büyütmek için resme tıklayın

//SUAT BEYENAL- ŞEVVAL ŞÜKÜROĞLU//

AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ bugün saat 9:30’da gerçekleştirildi. Program kapsamında 16 ilçenin tamamına giderek çeşitli programlar icra edecek olan Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek,  Bursa Milletvekili Zafer Işık, Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Milletvekili Sami Çakır, Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın, Bursa Milletvekili Osman Mesten, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, MKYK Üyesi Serpil Yılmaz, MKYK Üyesi Davut Coşkun Şiviloğlu, İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Büyükşehir Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın ilk olarak basın mensuplarıyla bir araya geldi.

TEVER BİLGİLENDİRME YAPTI
AK Parti Teşkilat Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ bugün saat 9:30’da gerçekleştirildi. Program Parti Teşkilatının Basın mensuplarına kahvaltı ikramı ile başladı. Kahvaltıdan sonra İl Başkanı Yunus Tever; “Başta misafir milletvekillerimiz, parti başkanlarımız ve basın mensuplarına hoş geldiniz demek istiyorum. Bugün inşallah Teşkilat Başkanlığımızın 81 ilde başlattığı ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ kapsamında Sakarya ilimizde ilk Şehir buluşmalarımızı gerçekleştirmiş olacağız. Verimli bir program olacağını düşünüyorum” diyerek programın amacı ve ileriki günlerde düzenlenecek olan takvimi ile ilgili bilgi verdi.

CUMHURBAŞKANIMIZA SÖZ VERDİM
Tever ,“Biz Teşkilat olarak seçimin ertesi günü diğer bir seçim hazırlıklarını yapan derin bir teşkilatız. Cumhurbaşkanımızın Sakarya’mıza övgüsü olan partimizin, teşkilatımızın kalesi olarak gördüğü Sakarya’mızı hiçbir zaman bu anlamda yere düşürmemek adına teşkilatımızla birlikte 16 ilçemizde güzel çalışmaları icra ettiğimizi düşünüyoruz. Kalan 8 aylık süre zarfında da bu programlarımıza devam ederek inşallah 2023 için Sakarya’mız partimizin en yüksek oy alan illerimizden bir tanesi olacaktır. Cumhurbaşkanımıza da bunun sözünü vermiştim zaten” diyerek partinin seçim dönemine girerken yapacağı çalışmalarından söz etti. Tekrardan Misafir Milletvekilleri ve basın mensuplarına teşekkür ederek sözü Milletvekili Ali İhsan Yavuz’a bıraktı.

GÜZEL VE BEREKETLİ GEÇTİ
Yavuz, misafir Milletvekilleri başta olmak üzere basın mensuplarına geldiklerinden dolayı teşekkür etti. Yavuz; “Sayın Başkanım ve Başkanlarım çok kıymetli MKYK üyelerimiz ve değerli Milletvekili arkadaşlarımız, basınımızın çok kıymetli temsilcileri, kıymetli katılımcılar. ‘2023’e Doğru Şehir Buluşmaları’ kapsamında buradayız. Sakarya’dan önce bende bazı illere gittim. Sizde gittiniz Sayın Milletvekillerimiz, MKYK üyelerimiz. Gerçekten güzel ve bereketli günler geçirdik, Şehir Buluşmaları kapsamında gittiğimiz şehirlerde.” diyerek konuşmasına başladı.

TÜRKİYE’DE’Kİ EN BÜYÜK ATLETİZM PİSTİ
Yavuz, “Dört yıl önce Milletvekilliği dönemine girerken Sakarya’da şunlar konuşuluyordu ben yedi madde ile özetleyeyim bunları. Yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Yeni Stadyum 2017’de hizmete geçtiğini biliyorum. Millet Bahçesi, Deprem Kredisi, Yeni Adliye Binası, bin yataklı hastane ve Karapürçek yolu. Yeni Doğum hastanesi hizmette, eskisi de hizmet vermeye devam ediyor. Yeni Stadyum “Yaşayan Stadyuma” dönüştürüldü. Türkiye’de hem tek oldu hem de yaşayan oldu Türkiye’nin en büyük Atletizm pisti onun içinde artık. Deprem Kredisini de çözdük sayın Milletvekillerimiz de çok yardımcı oldu. Adliye Binası biz gelirken yapılıyordu biz tamamladık. Şu ana kadar yapamadığımız tek proje Karapürçek yolu farkındayız. O da sayın Cumhurbaşkanımız geldiğinde özel vurgu da yaptı bu yıl başlıyor diye” dedi.

BASINA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Yavuz, “Ben basına huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Acil Durum Hastanesi’nde bize iyi güç verdiler. Onu seslendirdiğimiz günleri hatırlıyorum, çok iyi bir katkı koydu her bir arkadaşımız. Sakarya’nın betonlaşmaması, bu güzel arazilerin yok olmaması hususunda basındaki arkadaşlarımızın hassasiyetine teşekkür ediyoruz. Bu konuda şunu söylemek isterim ki biz bu masadakiler daha yeni oturduk; Sakarya sanayi olsun ama tarım arazilerini asla kaybetmesin. Çünkü tarım arazileri bütün Türkiye için önemlidir. Bu konuda hepimizin olağanüstü bir hassasiyeti var ama ben basının da çok fazlasıyla bir hassasiyetinin olduğunu görmekten çok mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum” diyerek basına teşekkürlerini sundu.

İKİ BLOK VAR
Yavuz, konuşmasını noktalamadan önce Türkiye ile ilgili de “İki tane bloğa ayrıldı Türkiye. Ben karşıt blok diyorum karşı tarafa ve Cumhur ittifakının olduğu taraf. Karşı taraf altı partiden ibaret değil yedi de değil sekiz de değil masanın altında tek bir direk yok. Çok fazla var. Cumhur ittifakı yolunda bu şekilde devam edecek. İyi gidiyor ve öyle gidecek gibi görünüyor. Cumhur ittifakı da bundan önce nasıl gittiyse hangi kapsamda gittiyse o kapsamda devam edecek” diyerek Cumhur ittifakından bahsetti.

ÜMİTLE İLERİYE BAKIYORUZ
Yavuz, “İktidar Türkiye’de olağanüstü işlere imza atıyor. Mesela Türkiye yüzyılı diye bundan sonraki dönemi ilan edip inşallah 28 Ekim’de bir gelecek yüzyıla ilişkin, gelecek yıllara ilişkin bir vizyon beldesini inşallah partimiz ortaya koyacak. 29 Ekim’de TOGG Fabrikasının açılışı yapılacak. Nükleer santrallerinin açılışı yapılacak. Doğalgaz önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde yanacak hale gelecek. Ben hepimizin ümitle ileriye baktığını söylüyorum. Sondaj gemilerimiz aramaya devam ediyor. Eskiden farkımız, bir sondaja ayırdığınız parayla şimdi on sondaj yapabiliyorsunuz çünkü gemiler sizin ve ne yaptığınızı siz biliyorsunuz. İHA konusunda Türkiye uğraşlar veriyor ama önümüzdeki yıl daha şimdi ortaya çıkmaya başladı yavaş yavaş. İnsansız Muharebe Savaş uçağı ile birlikte savaş konseptlerini değiştirecek bir Türkiye konuşabiliriz ilerleyen yıllarda. Suriye, Libya, Karabağ’ın işgalden kurtulması vesaire gibi durumlar FETÖ, PKK, DEAŞ terör konusu gibi hususlar yoğun gündemimizde. Bu konulardaki mücadelemizde belli bir noktaya hamdolsun geldik” ifadelerine yer verdi.

KANUNLA ÇÖZÜLEMEZ
Sözlerine CHP ile ilgili konuşan Yavuz, “Peki CHP bu konuda ne yapıyor? Başta CHP sonrasında arkalarına takılmış olanlar. Başörtüsü sorunu kanunu çözmeye çalışıyor. Güzel bir adım gibi görünüyor. Bunun kanunla çözülmeyeceğini keşke biliyor olsaydı. Temel hak ve hürriyetler, özgürlükler din ve vicdan hürriyeti bunlar kanunla olmaz. Bunu en sıradan kişiler bile bilir. Bu hak doğuştan var. Hiçbir şeye gerek yok ama yok bir de kayda geçeceksek geçilecek yer anayasadır. Peki o zaman bir yerde kayda geçmemiz önemli diyorsa karşıt blok biz bir anayasa değişikliği hazırladık. Birkaç maddeden ibaret. Öyle ya da böyle konuyu dert etmesi önemli. Putin Türkiye’yi gaz merkezi haline dönüştürelim diyor. Bu Türkiye için çok önemli çok stratejik bir hamle. Ama CHP’liler ve CHP zihniyetinin peşine takılanlar ‘Putin Cumhur ittifakının ortağı gibi davranıyor’ gibi laflar ediyor. Bu Cumhur ittifakına yarayan bir şeyi Türkiye’nin lehine de olsa yapılmaması daha iyidir mantığı var burada. Yapılan iş Cumhur ittifakının aleyhine bile olsa Türkiye’nin lehine ise Cumhur ittifakının aleyhine olsun mutlaka yapılmalıdır. Cumhur ittifakına yarayacaksa ya da yaramayacaksa gerekirse Türkiye Cumhuriyeti batsın. Türkiye’nin lehine olsun hiç önemli değildir düşüncesini görüyoruz” dedi.

SON HAMLESİ BASIN KANUNU
Yavuz, “Şimdi ne yapıyor biliyor musunuz? Son hamlesi Basın Kanunu iptali için Anayasaya Mahkemesi en iyi yaptığı iş. En son seçin kanunu ile ilgili gitmişti. O reddedildi. Şimdi bu hamlesinde de Basın Kanunu, Sosyal Medya Kavgası, Deformasyon halk diliyle artık nasıl anlaşılacaksa söyleyelim. Halbuki bu konuda bunu nasıl yapar bilmiyorum ama çok doğru bir şey yaptığımızı şuradan anlayabiliriz bütün maddeler Avrupa Birliği Dijital Hizmetler Yasası dikkate alınarak hazırlanan bir yasadan bahsediyoruz. Bir de Oxford Üniversite’sinin bir araştırması var. Türkiye’de 100 haberden 50’si yalan. İngiltere’de 15, Fransa’da 12, Almanya’da 9 yani Türkiye’de böyle vahim bir durum var” dedi. Yavuz sözlerini “Bizim derdimizle milletimizin derdi ile Millet ittifakının derdi uyuşmuyor. Bu böyle gidiyor” diyerek sonlandırdı.

21 Eki 2022 - 10:29 - Siyaset --- Okunma

Son bir ayda sakaryayenihaber.com sitesinde 609.650 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Sakarya Yenihaber Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Sakarya Yenihaber Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Sakarya Yenihaber Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Sakarya Yenihaber Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.