Yağmurlar başladı yol yine tehlikede!

Sağanak yağmurların başlamasıyla Karasu D650 Karayolu, Sinanoğlu ve Kurumeşe altında tehlike çanları başladı.

Normal yol seviyesinin birçok yerde çökmesi ile meydana gelen çukurların yağmur ile birlikte dolması yolda trafiğin aksamasına vesile oluyor.

Karayolları tarafından yola koyulan işaret ve dubalarla sürücülerin dikkat etmesi amaçlanıyor.

Yıllardır her yağmurdan sonra aynı sıkıntının ve tehlikenin yaşandığı yol birçok kazlara neden olmasına rağmen herhangi bir çalışma ya da önlem alınmıyor.

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan sürücüler, “Yetkililer neden buraya önlem almıyor bu yolu yapmıyorlar? İlla kazalar ölümler mi olmalı?” diye serzenişte bulunuyor.

Okul yolundan şikayet var

Gazetemizin Whatsapp İhbar Hattı’na ulaşan okurumuz, Namık Kemal İlkokulu çıkışıyla ilgili sıkıntılarını aktarmış. Öğrenci ve yayaların çok büyük sıkıntı yaşadığını belirten okurumuz, “Namık Kemal İlkokulu çıkışında öğrenciler yaya yolundan geçemiyor. Yağmur suları her yeri doldurdu. Kanalizasyon yok. Size Yağcılar Mahallesi Ankara Caddesi’nden fotoğraf gönderiyorum. Lütfen bu şikayetimizi ilgililere duyurun” dedi.

Yola mıcır istiyorlar

Gazetemizi arayan bir okurumuz, Millet Bahçesi çevresinde oturan vatandaşların sıkıntılarını dile getirmemizi istedi. Okurumuz, “Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor ancak bizim gibi parkın etrafında ikamet edenlerin sıkıntıları da sürüyor. Kale Sokak karşısındaki dere kenarından tel örgü çekilip yaya yolu verildi. İş güvenliği açısından şu an tel örgü yıkık ve yaya yolunda maalesef mıcır yok. Lütfen yürüme yoluna mıcır serilsin” dedi.

Evet okurumuzun anlattıkları böyle. Yetkililere iletelim.

YORUM EKLE

banner22

banner21