Yakışmadı

Sakaryaspor tarihinin en kalabalık kongresinde camiaya yakışmayan görüntüler yaşandı.

İbrahim Nalbant ile Cumhur Genç kongre öncesinde adaylığını açıklamıştı. İki adaylı kongre için divan kuruluna kongrenin açık oylama ile yapılması önerildi. Bu önerinin gelmesiyle kongrede ortalık karıştı.

İlk olarak Sakaryaspor’da yine geçmiş kongreler gibi delege fiyaskosu vardı. Üye olanlar ile olmayanların aynı ortamda yer alması olası bir sıkıntının habercisiydi. Gereken önlemler göz göre göre alınmadı!

Gelelim kongreyi karıştıran açık oylama konusuna…

Delege üstünlüğüne sahip olan Cumhur Genç ekibi neden açık oylama talebinde bulundu? Anlamış değilim!

İki adayın olduğu kongrede Sakaryaspor tüzüğüne aykırı olan bir durum olmasına rağmen açık oylamanın kongreye sunulması başlı başlına bir yanlıştı!

Sakaryaspor tüzüğünün 26’ncı maddesinde şu ifade yer alıyor; Genel Kurul toplantılarında, Başkanlık Divanı ile kurulacak komite ve komisyonların seçimi açık oyla (işaret oyu ile), organların seçimi ise gizli oyla yapılır. Kararlar, aksine karar verilmedikçe açık oyla alınır. Hiçbir kulüp üyesi, kulüp ile kendisi, eşi ve çocukları arasındaki hukuki işlem veya uyuşmazlık konusunda alınması gereken kararlarda oy kullanamaz.

Yani iki adayın yarıştığı bir kongrede, açık oylama talebini kongre üyelerinin oylamasına sunan Divan Başkanlığı sınıfta kaldı ve Sakaryaspor’a büyük bir zarar ver vermiş oldu.

Yaşanan gerginlik nedeniyle kongre yönetilemeyecek duruma geldi ve önce İbrahim Nalbant ardından Cumhur Genç’in adaylıktan çekilmesiyle Sakaryaspor’a yeni sezon öncesinde büyük bir darbe vuruldu.

Sakaryaspor camiası olarak yıllardır birlikte hareket etmeyi, Sakaryaspor’un menfaatlerini düşünmeyi beceremiyoruz. Dün açık açık bir kez daha gördük ki kimse Sakaryaspor’un menfaatleri için hareket etmiyor.

Dün yaşanan kongre rezilliğinin, yapılan güç gösterilerinin hiç kimseye faydası yok. Olan Sakaryaspor’a oluyor!

Paylaşılamayan ne? Lafa gelince herkes Sakaryaspor’un menfaatleri doğrultusunda hareket edeceklerini dilinden düşürmüyor. Ancak iş icraata gelince Sakaryaspor için herkesin kendi menfaatini düşündüğünü açık ve net şekilde görüyoruz! Ve dünkü kongrede bu samimiyetsizliği tüm Sakarya gördü!

 

 

 

 

 

YORUM EKLE