Adapazarı'nda geleneksel oyunları oynadılar

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği'nin (KARGENÇ) Geleneksel Oyunlar Buluşuyor projesi kapsamında çeşitli ülkelerden gelen öğrenciler geleneksel çocuk oyunlarını oynadı

Adapazarı'nda geleneksel oyunları oynadılar

KARGENÇ (Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği) kulübü, Geleneksel Oyunlar Buluşuyor adlı projesinin 5. ve son faaliyetini Adapazarı'nda yaparak başarılı bir şekilde tamamladı.
Geleneksel Oyunlar Buluşuyor başlıklı projenin değerlendirmesini yapan KARGENÇ Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın; “ERASMUS+ Spor Destekleri kapsamında KARGENC KULÜBÜ koordinatörlüğünde yürütülen ‘Geleneksel Oyunlar Buluşuyor’ adlı projemizin 5. ve son faaliyeti Sakarya’da yaptık. Boğaziçi Koleji ev sahipliğinde Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya’dan öğretmenlerin katıldığı etkinlikte 4 ülkeye ait toplam 12 oyun paylaşıldı. Oldukça geniş bir katılımın olduğu projemizde öğrenciler farklı oyunları denemenin ve öğrenmenin keyfine vardırlar. Çocuklara farklı egzersiz alternatifleri sunmak amacıyla başlattığımız projemizin, geçen bir yılda bu amacı fazlasıyla gerçekleştirdiği kanaatindeyim. KARGENC Kulübü olarak önümüzdeki dönemde daha üst düzey projelere adım atmak için emin adımlarla yola devam edeceğiz” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER