AGD bağışlanan kurban hisselerini dağıttı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi, hayırsever Sakarya halkının bağışladığı kurban hisselerini ihtiyaç sahiplerine teslim ederek çalışmalarını tamamladı.

AGD bağışlanan kurban hisselerini dağıttı

Birçok sivil toplum kuruluşu gibi Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Sakarya Şubesi de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen, hayırseverlerin kurban hisselerini kurban kesemeyenlerin sofrasına ulaştırdı. İl Başkanı Ali Ahmet Çelik kurban bayramı boyunca yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AGD Sakarya Şube Başkanı Ali Ahmet Çelik, yardım faaliyetleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede "Bugün sadece Türkiye’de değil tüm dünyada insani yardım dendiğinde hamdolsun bu topraklarda yaşayan neferler akla geliyor. Bu başarı Türkiye sathında birçok sivil toplum kuruluşunun çıkar gözetmeyen anlayışının tezahürüdür. Başta devletimiz ve ilgili kurumları olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarımız bu ilke ile hareket ediyor. Birçok coğrafyada her yıl milyonlarca insana yardım eli uzatan ülkemiz Müslüman topluluklara Kurban'ın bereketini ulaştırmak için özverili bir çalışma gerçekleştiriyor." ifadelerini kullandı. 

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR
Bağışlanan kurban hisselerinin birçok aileye bayram sevinci yaşattığını ifade eden Çelik, “Her yıl olduğu gibi bu bayramda il ve ilçe yönetimlerimiz ile yoğun bir çalışma gerçekleştirdik. Hayırsever vatandaşlarımızın bağışladığı hisseleri teslim ettiğimizde karşılaştığımız güler yüzler ve yapılan dualar bütün yorgunluğu alıp götürdü. Başta Erenler teşkilatımız olmak üzere elimizin uzandığı bütün ilçelerimize uluşmaya çalıştık. Bu vesile ile kurban hisselerini bağışlayan hayırseverlere ve bu bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran teşkilat mensuplarıma teşekkür ediyorum. Her günümüz bayram, kardeşliğimiz daim olsun.” dedi.

BAĞIŞLAR 45 AİLEYE ULAŞTI
Anadolu Gençlik Derneği Erenler İlçe Başkanlığı “Bayram sevincine bir payda benden” sloganı ile organize ettiği kurban çalışmasında 45 aileye bağışları ulaştırdı. İlçe Başkanı Rahmi Yucar: “Bu bayram fakire muhtaça ihtiyaç sahibine kurban kesemeyene bir payda benden diyerek yola çıktık. Hamdolsun Rabbimiz mahcup etmedi elhamdülillah 45 adet ailenin sofrasını et ile buluşturduk. Katkı sağlayan bütün hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

KAŞİF GRUBU ÖĞRENCİLERİNE ZİYARET
Ziyaretlerini gerçekleştirirken sosyal mesafe kurallarına uyarak hareket ettiklerinin altını çizen Yucar: “Bu dönemde hepimiz sağlımız için koyulan kurallara uyarak hareket etmek mükellefiyetindeyiz. Sosyal mesafe kurallarına uyarak Kaşif grubu öğrencilerimizin evlerini tek tek ziyaret ettik ve hediyelerini takdim ettik. Bayramlaştık. Bu vesile ile başta Sakarya olmak ülkemizin ve bütün İslam Âleminin Kurban bayramını kutluyorum.” dedi.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER