Akgün Altuğ'a Kraliçe Tamar tablosu 

Gürcü - Laz Derneği, SATSO Başkanı Akgün Altuğ'u ziyaret ederek Kraliçe Tamar'ı resmeden yağlı boya tablo hediye etti 

Akgün Altuğ'a Kraliçe Tamar tablosu 

Sakarya Kartvel Gürcü - Laz Kültür Derneği, aynı zamanda derneğin onursal başkanı olan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ'u ziyaret etti. 
Dernek başkanı Mustafa Kolay ve beraberindeki heyet derneğe katkılarından dolayı Altuğ'a ressam Melahat Yılmaz Gök tarafından yapılan Kraliçe Tamar'ın (თამარ მეფე) yağlı boya tablosunu hediye etti. 
Dernek Başkanı Kolat, "Yola çıkarken hedefimiz kültür ve sanat alanında Sakarya'nın marka değeri olmaktı, bunu inşaa ediyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Özellikle genç arkadaşlarımızın yaptığımız çalışmalara katılmalarını bekliyoruz. Kültürel alanda faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam edecektir" dedi. 

SATSO başkanı Akgün Altuğ'da dernek başkanı ve yöneticelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileyerek kendilerine teşekkür etti.

Kraliçe Tamar kimdir? 
Tamar, Gürcistan Krallığı’nı 1184-1213 arasında yöneten ünlü kraliçedir. Hükümdarlık dönemi Gürcistan’ın “Altın Çağı” olarak bilinir. “Krallar kralı” ve "Kraliçeler kraliçesi” olarak adlandırılmıştır. Bagrationi hanedanından gelir. Bazı dillerde Tamara olarak da yazılır.

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıradan Birisi
Sıradan Birisi - 2 ay Önce

Bu haber lüzumsuz ! kraliçe tamardan bize ne! Selçuklulara savasmis yabancı ülkenin tarihindeki bir şahsiyetin reklamının yapılması gereksiz olmuş.

SIRADAKİ HABER