Alkışlar Ayyüce'ye

Geyveli Ayyüce, MasterChef'te final turuna kaldı. TV8'de Masterchef yarışmasında 2. turda yarışan Geyveli Ayyüce Kamit, final turuna geçmeyi başardı. 

Alkışlar Ayyüce'ye

TV8'in fenomen yarışması Masterchef'te ön elemeyi geçerek 2. tura kalan Geyveli Ayyüce Kamit, dün akşam yayınlanan bölümüyle yarışmanın final turuna katıldı.

Final turu için savaştı!
MasterChef Türkiye'de final turu için savaşan Geyveli Ayyüce Kamit mutlu sona ulaştı.
Geyveli 24 yaşındaki Ayyüce Kamit katıldığı yemek yarışması Macterchef'te yaptığı yemekle şeflerin beğenisini kazandı.

 Şeflerden "Geçer not" aldı
 "Soğan Çorbası"nın yapıldığı 3'lü yarışmada, bir yarışmacının kaşık hatası yapması sonucu Ayyüce Kamit ikili yarışmaya kaldı.

Yarışmada Ayyüce Kamit yaptığı "Soğan Çorbası" ile Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu şeflerden "Evet" oyu alarak final turuna çıktı.

Jüri adına konuşan Somer Sivrioğlu, Ayyüce'ye;
"Açık söylemek gerekirse, bugün iki mükemmel çorba arasından daha iyi olanı değil, iki averaj çorbasından biraz daha iyi olanı seçmek zorunda kaldık. Tabii ki mutlu ol, tabii ki sevin hakkındır. Sonuçta 100 bin kişiden, yüzlerce kişi arasından geldin. Şimdi de yüzlerce kişi arasından 10'larca kişi arasına son finale adım attın. Sevinmek hakkın, fakat şu da var; bu da aklında kalsın. Bu çorba seni buradan çok daha ileriye götürmez. O yüzden sürekli kendini geliştirmen lazım" dedi.

Ayyüce Kamit, 2016 yılında İstanbul’da Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitim gördü. Buradaki eğitimini tamamladıktan sonra Ayyüce, 1 yıl 360 İstanbul adlı restoranda çalışmaya başladı. Daha sonra Gastronominin önemli isimlerinden olan Aylin Yazıcıoğlu ile tanışıp onun restoranı olan Nicole restoran‘da 2 yıl pastane şefi olarak iş hayatına devam etti.

geyve.com - 

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 3 hafta Önce

Hendek’li Berker Başmanav da finale kaldı. Onu da heberleştirmek lazım...

Seçkin boncuk
Seçkin boncuk - 3 hafta Önce

Bir Sakaryalı olarak Ayyüce hanıma başarılar diliyorum ve babası Yakup kanıt sevdiğim bir abimizdir Kendisiyle çalışma fırsatımda olmuştur başarılar diliyor saygı ve sevgilerimi iletiyorum.tüm herkese.izlemeye devam

SIRADAKİ HABER