Bu yarışmayı kazanan istediği ödülü seçecek...

Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi liseli öğrencilere yönelik fotoğraf yarışması düzenliyor. 'Karantina Fotoğraf Yarışması' isimli yarışmada ilk 10'a giren yarışmacılar belirlenen üç ödülden birini seçebilecek.

Bu yarışmayı kazanan istediği ödülü seçecek...

Tüm öğrencilerin bu zorlu süreçte evlerinde olmak zorunda olduğu ve dışarı çıkamadığı bir zamanda Anadolu Gençlik Derneği Liseli öğrencilere yönelik ilgi çekici bir çalışmanın startını verdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şube Liseler Komisyon Başkanı Yusuf Sadra Özen "Yaklaşık bir aydır ülke ve millet olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Gerek devletimiz gerek milletimiz bu konuda mümkün olduğunca en üst tedbirleri alıyor ve hassasiyet gösteriyor. Bu tedbirlerden bir tanesi de okulların tatil edilmesi ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının gelmesi oldu. Tabi bu durum birçok arkadaşımızın ve liseli gencimizin evde kalmasına ve eski sosyalliklerini yaşayamamalarına sebep oldu."

KATILANLAR İSTEDİĞİ ÖDÜLÜ SEÇECEK

"Biz de liseli genç kardeşlerimizle ilgilenen bir ekip olarak bu karantina günlerinde hem gençlerle iletişimizi kesmemek adına, hem biraz eğlence, biraz sosyallik olsun, bir nebze de olsa şu günlerde farklı bir çalışma ortaya koyalım diye bir fotoğraf yarışması düzenleme kararı aldık.

Açıkçası normal şartlarda bir fotoğraf yarışması düzenlemenin çoğu genç için ilgi çekici bir yanı olduğunu zannetmiyorum. Fakat bizim yarışmamız hem karantina günlerinde olması sebebiyle hem de ödül içerikleriyle bir çok liseli gencin ilgisini çekiyor. Yarışmamızın ismini bu günlere özel "Karantina Fotoğraf Yarışması" olarak belirledik. Ödüllerimizi de böyle günlerde liseli arkadaşlarımız evlerinde ne yapmak isterlerdi düşüncesini ön planda tutarak belirledik. Ve mümkün olduğunca da fazla ödül vermeye gayret ettik. Bu anlamda ilk üçe giren arkadaşlara önceden belirlenmiş bir ödül değil, ilk 10'a giren tüm arkadaşlara belirlediğimiz üç ödülden istediğini seçebilme hakkı verdik. Yani gencimiz bizim belirlediğimiz bir ödülü değil; kendi istediği olan ödülü seçme hakkına sahip olacak. Ödüllerimiz ise; steam oyun hesabı (100tl bakiyeli), evde spor seti (dumbell seti), tabu oyunları. Yarışmaya tek katılım şartımız ise bu ödüllerden birine sahip olmak isteyen arkadaşlarımızın güneşin ilk ışıklarını evlerinin penceresinden bizim için görüntülemeleri. En yakın zamanda güneşli günlerde buluşmak dileğiyle tüm arkadaşlarımızı yarışmaya davet ediyoruz." diye konuştu.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER