Büyük ikramiye 80 milyon olunca…

Milli Piyango'nun yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin 80 milyon lira olması vatandaşı heyecanlandırdı...

Büyük ikramiye 80 milyon olunca…

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiyenin 80 milyon TL olması bilet satışlarını da arttırdı. En çok rağbeti çeyrek bilet görürken, vatandaşların 80 milyonluk hayalleri de bir başka oldu. Yılbaşı biletleri çeyrek 20 TL, yarım 40 TL ve tam bilet 80 TL olarak satışa sunuldu.

Büyük ikramiyenin çeyrek bilete çıkması halinde talihliler 80 milyon TL’yi 20’er milyon TL olarak paylaşırken, yarım bilette ise 40 milyon TL’nin sahibi olacaklar. İkramiyenin tam bilete vurması ise vatandaşların uykusunu kaçırıyor.
BİLETLER SAHİBİNİ BEKLİYOR
25 yıldır milli piyango bilet satıcılığı yapan Murat Kezer, 3 sene önce şanslı biletin kendi tezgahından çıktığını belirtti. İkramiyenin 80 milyon TL olmasının vatandaşı heyecanlandırdığını söyleyen Kezer, “Bu yıl ki ikramiyenin miktarı çok yüksek. Normal. Ancak yılın son günlerine doğru yoğun bir ilgi olacağını düşünüyorum. 3 sene önce 20 milyon ödüle çeyrek biletten 5 milyon kazandırdım” dedi.
SAĞLIK HUZUR VE MUTLULUK 
Vatandaşlar yeni yıldan beklentilerini ve büyük ikramiyenin kendilerine çıkması halinde neler yapmak istediklerini, hayallerini gazetemiz ile paylaştı. 
Süleyman Kurtulmuş; “Büyük ikramiye bana çıkarsa ilk yapacağım iş çevremdeki tüm garibanlara yardım etmek olur. Sonra bir cami yaptırıp, Allah’a şükrederim. Sonra da paramı ailemin rahat ve refah içinde yaşaması için harcarım”

Oğuz Köroğlu; “Büyük ikramiye bana çıkarsa, yapmak istediğin ilk iş dünyayı gezmek olur. Görmek istediğim tüm ülkeleri gezer, sonra gelir ülkemde bir iş kurar, ömür boyu rahat ve huzur içinde yaşardım.”


Arif Dursun; “Yeni yılın iş ve maddiyat durumundan hayırlı olsun. Ben şahsen ikramiye işine karşıyım. O nedenle bilet almam. Bu tür ikramiyelerin helal olduğunu düşünmüyorum. Bu da bir nevi kumar bana göre ve haram.”


Abdullah Emircan Yılmaz; “Üniversite öğrencisiyim. Büyük ikramiyenin çıkması durumunda okulu bırakıp, kendi işimi kurarım. Bunun yanında ailem ve yakınlarım iyi bir şekilde yaşaması için ne isterlerse alırım. Çevremde mağdur durumda olanlara da yardım ederim.”


Yasin Emin Esen; “Üniversite sınavına hazırlanıyorum. Şanslı biri değilim. O nedenle bilet alsam bile asla bana çıkacağını sanmıyorum. Ben gerçekçiyim, olmayacak hayaller kurmayı istemem. Çalışıp, kendim kazanmayı tercih ederim. En büyük hayalim üniversiteyi kazanıp, istediğim bölümde okumak.”


Şengül Kabaöz – Furkan Develi


 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE