Donatım Park ve Millet Bahçesine atlı birlik geliyor!

Sakarya şehir merkezindeki Donatım Park ve Millet Bahçesinde atlı polis ve zabıta ekipleri kurulacak

Donatım Park ve Millet Bahçesine atlı birlik geliyor!

sakaryayenihaber.com - 
Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, CANADALI MEDYA A.Ş'ye ait yayın organlarından Sakarya'nın yaşam dergisi Sakarya Life'ın son sayısına konuştu. 
Derginin editörü Erkan Çiftçi'nin sorularını yanıtlayan İl Müdürü Kaya, Adapazarı için oldukça dikkat çekecek bir gelişmeyi dile getirdi. 

İl Müdürü Kaya, Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile görüştüklerini ve Donatım Park ile Millet Bahçesinde atlı polis ve atlı zabıta ekiplerinin görevlendirileceğini söyledi. 

Röportajın ilgili bölümü şu şekilde: 

Narkotik Suçlarla mücadelede köpeklerin kullanıldığını ve bazı illerde de atlı polislik uygulaması olduğunu biliyoruz. İlimizde de atlı polisler görebilecek miyiz?


İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatıyla, 81 ilin Emniyet Müdürlükleri bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği kuruldu. İl Emniyet Müdürlüğümüzde Asayiş Şube Müdürlüğü uhdesinde kurularak çalışmalarına başladı. Hayvan haklarının korunması noktasında, eğitimli personellerimiz de teknik donanımlı araçları ile olay yerine intikal edecek. Tabii ki sadece eğitim alan personelimizi değil en yakın polis ekiplerimizi de bu olaya yönlendireceğiz; ama işin adli sürecinde Çevre, Doğa, Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü personelimiz olacaktır.

 Ayrıca Sakarya’mıza Atlı Birlik kurulması için Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile konuyu ele aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız tarafından temin edilecek atlarla en kısa zamanda Kent (Donatım) Park ve Millet Bahçesi’nde bir çift atlı polis ve bir çift atlı zabıta olarak devriye faaliyetlerimize başlamayı planlıyoruz. Bu konuda çalışmalarımız sürüyor. 

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

*İzinsiz kullanılamaz

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2020, 13:45
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali al
Ali al - 2 ay Önce

Parklarda her çalılığın dibindeki uygunsuz durumlara belli çare olurlar.
Çocugu alip parkda gezmeye utanir olduk. Bu kadar ulu ortA ahlaksizlik baska ulkede yok