Genç girişimci Yaren’in büyük başarısı!

Çocukluk hayali olan moda sektörüne giriş yapan 19 yaşındaki genç girişimci Yaren Günbatan, hemcinslerine örnek oldu. 19 yaşındaki genç girişimci kovid-19 salgınından dolayı online dükkan açarak sektöre ilk adımını attı.

Genç girişimci Yaren’in büyük başarısı!

MESLEĞE İLK ADIM
Pandemi dolayısıyla bu yıl okula gidemeyen Günbatan, moda sektörüne giriş yaparak sosyal mecrada butik açtı. Koi Butikk’in işletmeciliğine başlayan Günbatan, “Bu işte aileme yardım ederek deneyim sahibi oldum. Ailem kıyafet satışı yapıyordu. Bende küçük yaşlardan itibaren esnaflık yapmaya başlamış oldum. Kıyafet üzerine satış yaptığımız için ben de bu vesileyle birkaç toptancı tanıdım. Lise yıllarımda karar vermiştim bu sektöre yönelmeye ve o zamanlar para biriktirmeye başladım. Kendi harçlıklarımı biriktirerek belirlemiş olduğum limiti elde ettim. Önceliğim bir dükkan açarak başlamaktı fakat koronavirüsün etkisiyle insanlar internete yöneldi. Ben de biriktirmiş olduğum parayla instagram üzerinden Koi Butikk’i açarak bu mesleğe ilk adımımı atmış oldum. İnşallah bir ay içerisinde butik adına site açacağım” dedi.
ONLİNE DÜKKAN
Kendi markasını oluşturmak istediğini dile getiren Günbatan, “Bu meslekte sadece kendi paramla başlayıp kendi markamı büyütmek ve kıyafetleri tasarlamak istiyorum. Butik açmadan önce bazı sosyal uygulamalardan ürünler satıyordum. Daha sonra buranın kesintileri fazla gelince tamamen kendime ait bir online dükkan kurdum. Beni bu mesleğe yönelten şeylerden birisi de modanın ölmeyecek olması ve giyinmeyi giydirmeyi çok sevmemdi. Bu meslekte ben de idolüm olan Türk modacı olarak Bünyamin Aydın’ın gelmiş olduğu kariyere ulaşmak istiyorum. Bünyamin Bey de çocukluğundan başlamış ve çok çabalayarak bulunduğu mevkiiye gelmiş. Umarım ben de kendi kariyerimde iyi yerlere gelebilirim. Kazancım ile fiilen dükkan kurup sadece Sakarya’ya değil Türkiye’nin her yerine hitap etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.
AİLEDEN DESTEK
Genç girişimcinin en büyük destekçilerinden biri olan anne Ayşe Günbatan, “Kızım çocukluğundan beri hayali için para biriktirdi ve şimdi kendi çabalarıyla işini kurdu. Kızımın bu süreçte arkasında değil yanında oldum. Her zamanda olmaya devam edeceğim. Bu işte özellikle ailesi olarak arkasındayız ve hep destekçiyiz. Kendi imkanlarıyla kariyer yapmak istediğini söylediği için bizden maddi bir destek almak istemedi. Umarım istediği hedeflerine bir an önce ulaşır. Kızımın kariyer sürecinde kendisine her türlü yardımda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Şevval GEÇİN

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
azizkahraman
azizkahraman - 1 ay Önce

yeniislerindeyarenhanimabasarilardileriz

SIRADAKİ HABER