Gençlik Merkezi’nden anlamlı etkinlik 

Sakarya Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler, Karasu ve Pamukova’daki köy okullarında küçük öğrencilerle bir araya gelerek çeşitli etkinlikler yaptı 

Gençlik Merkezi’nden anlamlı etkinlik 

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 2019 yılı Gönüllülük Yılı ilan edildi. Bakanlık tarafından tarihimizde var olan gönüllülük duygusunun artması için başlatılan proje Sakarya’da hayat buldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri tarafından yapılan proje kapsamında Gençlik Merkezi üyesi 20 gönüllü genç ve liderleri 12-31 Aralık tarihinde köy okullarındaki öğrenciler ve liseli gençleri buluşturacak.
15 KÖY OKULU
Etkinlik kapsamında 15 köy okulu, 15 lisedeki öğrencilerle köyde buluşarak birlikte vakit geçirecek. Program hafta sonu Ozanlar Anadolu Lisesi ve Genç Kızılay üyesi gençler tarafından Karasu Konacık İlkokulu ile Pamukova Yenice İlkokulunda gerçekleştirildi. Kardeşlik duygularını pekiştiren gençler öğrencilerle birlikte hoş vakit geçirdiler. Gençlik merkezi üyeleri okullarda boyama ve süsleme çalışmaları yaptı. Ayrıca kütüphaneye yaş gruplarına uygun kitaplar bırakıldı. Proje kapsamında Yenice İlkokulu’na bir bocce sahası da yapıldı. 
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 17:04
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER