Geyveli kadınların ürünlerine Ankara'da büyük ilgi

Geyve Ayva Çiçeği Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'nin Ankara’da Fuarda sergilediği Geyve Yöresel Ürünlerine büyük ilgi gösterildi.

Geyveli kadınların ürünlerine Ankara'da büyük ilgi

Ankara'da düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı’nda Geyve Ayva Çiçeği ve Hendek Kalayık Kadın Kooperatifi yöresel ürünlerini sergiledi. 

Açılışını Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yaptığı fuara Sakarya'dan SATSO Kadın Girişimciler Kurulu, Geyve Ayva Çiçeği Kadın Kooperatifi, Hendek Kalayık Kadın Kooperatifi katıldı.

KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Türkiye Kooperatifler Fuarı’nı önemsediklerini dile getiren Bakan Selçuk, fuarın kadın girişimciliği konusunda da hayati rol üstlendiğini söyledi. Kadın kooperatifçiliğinin, kişisel gelişimi ve beceriyi artırma, girişimcilik fırsatlarını yakalama imkanı verdiğine işaret eden Selçuk, kadın girişimciliğinin etkin olduğu toplumların ise gelişmişlik seviyesinin yüksek olduğunu vurguladı. Selçuk, Bakanlık olarak girişimcilerin sayısının artırılması, kooperatiflerin gelişmesi ve çoğalması için gereken tüm destekleri sağladıklarını bildirdi.

2019’DA BİRÇOK KADININ EĞİTİM ALDI

Kadın girişimcilere verilen hibelere değinen Selçuk, 2019 sonu itibarıyla yaklaşık 220 bin kadının da girişimcilik eğitimi aldığını kaydetti. Kadın girişimcilerin, bebek sektöründe, biyoteknolojide, kozmetikte, hediyelik eşyada, sosyal girişimcilik ya da gastronomi alanlarında öne çıktığını anlatan Selçuk, şöyle devam etti: “Son 10 yılda Türkiye’deki teknoloji girişimlerinin kurucularının yüzde 16’sının kadın olduğunu görmekteyiz. Bu da Türkiye’yi, Avrupa’da dördüncü sıraya yerleştirdi. Bu önemli bir rakam. Teknolojide de artık kadınlar kendilerine daha fazla yer bulmaktadır. Bu olumlu tablonun daha da ileri noktaya ulaşmasında kadın girişimciliğinin, kadın kooperatifçiliğinin önemli bir payı var.”

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Isacotur Blog
Isacotur Blog - 2 hafta Önce

❤️ Türkiye Kooperatifler Fuarı 2020 Videolarımızı Topluca izlemek için;
VİDEO:

SIRADAKİ HABER