Hafta sonu için gezi rotası: İl Ormanı

Arifiye sınırları içerisinde yer alan Sakarya İl Orman Mesire Alanı, hafta sonu gezginlerini ve doğaseverleri bekliyor. İl Ormanına nasıl gidilir?

Hafta sonu için gezi rotası: İl Ormanı

İlk olarak 1983 yılında halka açılan Sakarya İl Ormanı, 2011'de dönemin Orman ve Su İşleri Bakanlığınca 'Tabiat Parkı' olarak tescil edilerek işletmesi bir özel firmaya devredildi. 
Sakarya merkezine en yakın mesire alanı ve doğa yürüyüşü parkurlarından olan İl Ormanı; cafe, restaurant, market ile temiz ve dinlenme, konaklama imkanlarına da sahip olarak vatandaşın ilgisini çekmeye devam ediyor. 
Mesire alanının işletmecisi firma bungalov evlerde Sapanca Gölü'ne karşı konaklama imkanı da sunuyor. 
NASIL GİDİLİR? 
Adapazarı - Sapanca kara yolu üzerinde, Adapazarı merkezine 12 kilometre mesafedeki İl Ormanı 27.14 hektar alana sahip. İl Ormanına özel araçlarla gidilebildiği gibi, Adapazarı - Sapanca arasında çalışan Özel Halk Otobüsleri ile de gidilebiliyor. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrikler sakaryayenihaber
Tebrikler sakaryayenihaber - 12 ay Önce

Turan kalfanin vizyonuyda bu tarz haberler yapmanizi tebrik ediyorum
Basarilarinizin devamini dilerim

Murat Yılmaz
Murat Yılmaz - 11 ay Önce

İl Ormanı girişi paralı olmamalı. Burası halkın ormanı, para alınması son derece yanlış. İçerideki etkinlik ve hizmetlerden para alınabilir. İçeride gelişigüzel bina yapılması da önlenmeli. Yani orayı kiralayan babasının malı gibi kullanamaz! Oranın halkın ormanı olduğu unutulmamalı!!

SIRADAKİ HABER