Her kar yağışında bunu yapıyor... 

Pamukova'da yaşayan Yılmaz Sarı geleneksel hale getirdiği kar banyosunu bu sene de devam ettirdi. Yılmaz Sarı bir yakını ile birlikte yar çıplak halde kendilerini karların üzerine attı.

Her kar yağışında bunu yapıyor... 

Pamukova’nın Kemaliye Mahallesi’nde yaşayan Yılmaz Sarı, kar yağışının keyfini yarı çıplak halde kar üstünde yuvarlanarak çıkardı. Her yıl kar yağdığında kendini karların üzerine atan Yılmaz Sarı'ya bir yakını da eşlik etti. Yılmaz Sarı karla kaplı ağaçların altına geçerek, dalları sallayıp üzerine karların gelmesini sağladı.

Soğuk havaya aldırmadan kara yatıp üzerini örten Yılmaz Sarı, "Her yıl kar yağdığında üstümü çıkarıp, karlar üzerinde yuvarlanıyorum. Benim için hem bir etkinlik, hem de alışkanlık haline geldi. Kar, vücudumun direncini arttırıyor. Kendimi yenilenmiş gibi hissediyorum ve kar banyosu yapınca tüm gün enerji dolu gibi hissediyorum. Bunu sağlığına önem veren herkes yapmalı. Yaptığım şeyin vücut için oldukça sağlıklı olduğunu düşünüyorum" dedi.

Demirören Haber Ajansı

banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİR DOST
BİR DOST - 12 ay Önce

HADİ YILMAZ SARIYI ANLADIK AMA DİĞER ARKADASA NEDEMELİ O SANKİ BİRAZ GAZA GELMİŞ,SONRASINDA PİŞMAN OLMUŞ GİBİ DURUYOR.. BU GELENEKSEL ETKİNLİK O ARKADASIN İLK VE SON ETKİNLİĞİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...…...