İHH sağlık çalışanlarını unutmadı 

İHH Sakarya Şubesi, koronavirüs mücadelesini sürdüren sağlık çalışanlarına ikramlarda bulundu 

İHH sağlık çalışanlarını unutmadı 

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesinde (SAÜEAH) koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için lojistik desteği sağladı ve ikramlarda bulundu. 
İHH Sakarya Şube Başkanı Engin Sezer, “virüs salgını nedeniyle çok yoğun mesai harcayan, ailesinden, sosyal hayatından  fedakarlık yaparak zorlu şartlarda çalışan kardeşlerimize hem vefa göstermek hem de ihtiyaç duydukları bir kısım malzemeleri temin ederek kendilerine ulaştırdık. Bunun yanı sıra ikramlarda da bulunarak emeklerinin farkında olduğumuzu hissetmelerini istedik” dedi. 
Sezer, “Ülkemiz koronavirüs sebebiyle zor zamanlardan geçiyor. Vakfımız, vatandaşlarımıza destek olmak için Şimdi Dayanışma Vakti kampanyasını başlattı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyor. Türkiye’de kronik hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırıyoruz. Bu dönemde en çok zarar gören aile kurumunu ayakta tutmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu vesileyle valilik bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları ile koordineli bir şekilde çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 
Bu sene Ramazan çalışmalarını sadece Suriye, Yemen, Arakan gibi kriz bölgelerinde yapacaklarını açıklayan Sezer;  Ramazan projelerini Türkiye için erkene aldıklarını ve projelerin büyük bölümünü yurtiçindeki ihtiyaç sahipleri için yapacaklarını söyledi.
Sezer;” Şimdi Dayanışma Vakti kampanyası kapsamındaki nakdi yardımları yetim aileleri öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaya başladık. Sakarya’da dağıtımını Ramazan'da yapmayı planladığımız 2 bin kumanyayı da planladığımız vakitten daha önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Ayrıca ihtiyaç sahibi aileler için hijyen paketleri de dağıtımlarına devam ediyoruz” diye konuştu. 
Sezer son olarak; “Bu süreçte yapılması gereken en önemli iki şey; hijyene dikkat etmek ve evde kalmak. Ancak, korona virüsten en çok etkilenen kronik hastaları ve yaşlıları da unutmamak gerekiyor. Onları yalnız bırakmıyoruz. Dertlerini dinleyip, ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz. Birlikte daha çok kronik hasta ve yaşlıya ulaşabiliriz. Destek olmak isteyen hayırseverlerimiz yardımlarını Sakarya İHH Bağış Kabul Merkezimize getirebilir, banka internet yoluyla gönderebilir ya da bizi arayarak adresini ilettiğinde saha ekiplerimiz evlerinden de bağışlarını makbuz karşılığı teslim alabilirler” dedi. 
Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi yetkilileri katkılarından dolayı Sakarya İHH Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler. 

 

banner3
YORUM EKLE