KADEM İşaret Dili eğitiminde yeni dönem

KADEM Sakarya Temsilciliği eğitime yönelik toplumsal farkındalığı artırıcı faaliyeti Türk İşaret Dili Eğitimlerini sona erdirdi. Yeni eğitim tarihi için başlama tarihi ise 2 Mart olarak açıklandı.

KADEM İşaret Dili eğitiminde yeni dönem

KADEM Sakarya Temsilciliği Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapmış oldukları protokol neticesinde Adapazarı Halk Eğitim Merkezinin destekleriyle 2018 yılının Ekim ayında işaret dili eğitimine başlamıştı. 2019 yılında ise ikinci işaret dili eğitimi kursu başladı ve bu ay itibariyle sona erdi. 

Öğrencilere ve çalışan kişilere uygun saatler planlanarak sabah ve akşam grupları oluşturuldu. Bugüne kadar yaklaşık 100 kişi işaret dili eğitimlerine katıldı ve sertifika almaya hak kazandı.

Gelen yoğun talepler doğrultusunda İşaret Dili Eğitimlerinin devam edeceği bildirildi. Yeni açılacak işaret dili eğitimi için son başvuru tarihi 29 Şubat. Eğitimlerin 2 Mart 2020 Pazartesi başlayacağı ifade edildi.

Kadın ve Demokrasi Derneği Sakarya Temsilcisi Arş. Gör. Fatma Zehra Toçoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.
KADEM Sakarya Temsilciliği olarak kadınların sosyal statülerini artırmayı hedefleyen, ailelerin birlikteliğini önceleyen, toplumsal sorunlara ve yaralara çözüm aramayı amaç edinen bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Şehrimiz kadınlarıyla birlikte yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.

banner3
YORUM EKLE