Kahraman Polis adını verdiği okulda anıldı...

İzmir Adliyesine PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıyı canı pahasına engelleyen Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ölümünün 3.yıl dönümünde ismini taşıyan okulda anıldı.

Kahraman Polis adını verdiği okulda anıldı...

Serdivan İlçesindeki Şehit Fethi Sekin İlkokulu’nda hazırlanan anma programına Kahramanımızın babası Mehmet Zeki Sekin Elazığ’dan telefonla bağlanarak, öğrencilere duygu ve düşüncelerini aktardı. Şehidimiz Fethi Sekin’in kahramanlığını anlattı.

Program Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Öğrenciler Şehit Polis Memuru ağabeyleri Fethi Sekin için yazılan şiirleri okudular. Şehidimizin hayatı ve kahramanca şahadete yürüyüşü anlatıldı.

Programa katılan Polis Memuru Murat Ünal, Elazığ’da görev yapan Trafik Polisi Cahit Günay’ın, Kahraman Şehit Polis Memuru Fethi Sekin adına yazdığı şiiri okudu.

Okul Müdürü Alper Acar yaptığı konuşmada Şehidimizin isminin verildiği bu okulda öğrenim gören çocuklarımızın Şehit Fethi Sekin ağabeylerinin kahramanlığını bilerek, vatan ve millet sevgisi ile büyüyeceklerini belirtti.

Program sonunda okul idaresi tarafından şehidin mesai arkadaşlarına çiçek takdim edildi. Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve misafirler Şehit Fethi Sekin için hazırlanan Anıt Köşeyi gezerek şehidimiz için dua ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir mesaj yayınlayarak 5 Ocak 2017 yılında teröristler tarafından şehit edilen Kahraman Polis Memuru Fethi Sekin’i ölümünün 3. yıl dönümünde rahmetle andıklarını ifade etti. Şehit Polis Memuru Fethi Sekin ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Durmuş, vatanımızın birlik ve beraberliği için hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizin hiçbir zaman unutulmayacaklarını belirtti.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER