Köy okuluna kütüphane yaptırdılar 

"Her Lisenin Bir Köy Okulu Olsun" Projesi Kapsamında Gençlik Merkezi gönüllüsü gençler tarafından Murtaza Erdoğan İlkokulunda Kütüphane Oluşturuldu

Köy okuluna kütüphane yaptırdılar 

Vali Mustafa Büyük Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören Gönüllü gençler, Murtaza Erdoğan İlkokulunda "Her Lisenin Bir Köy Okulu Olsun" projesi kapsamında bir kütüphane oluşturdu.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezine bağlı Gönüllü gençler, okullarında oluşturdukları kampanya ile kitap bağışı topladı. Daha sonra Murtaza Erdoğan İlkokuluna giden gençler, okulun ihtiyacına uyumlu bir kitaplık yaptırdı. Aynı zamanda kütüphane köşesi için merdivenlere ve alandaki kapıya kitapla ilgili özdeyişlerden oluşan giydirmeler yaptırıldı. 
    Yapılan hazırlıklar sonrası gönüllü gençler ve öğretmenler okula giderek kütüphane köşesi için çeşitli desenlendirme çalışmaları yapıldı. 
    Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Projenin her aşamasında desteklerini esirgemeyen başta Vali Mustafa Büyük Kız AİHL Okul Müdürü Yakup Kalaycı, öğretmenlerimiz Ebru Şengül Hüner, Sema Muslu,  gönüllü gençlerimiz ve okullarının kapısını bizlere açan Murtaza Erdoğan İlkokulu müdürü Murat Okay’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE