Küçük bedeni dayanamayınca ekmek teknesinde uyuya kaldı!

Urfa'dan gelip, çöpten ekmeğini çıkartmaya çalışan 16 yaşındaki Abdullah Y., 32 derece sıcağın altında dayanamayınca, ekmek teknesinde uyuya kaldı.

Küçük bedeni dayanamayınca ekmek teknesinde uyuya kaldı!

YORGUN BEDENİNİ DİNLENDİRDİ
Erenler Muratsoğancıoğlu Caddesi üzerinde ekmek teknesini  kaldırımın üzerine bırakan Abrullah Y. yorgun bedenini birkaç dakika olsun dinlendirmek isterken uyuya kaldı. Yoldan gelip geçen vatandaşların şaşkın bakışları altında bir süre uyuyan Abdullah'ı, yoldan geçen bir aracın korna sesi uyandırdı.

“KARDEŞLERİM OKUSUN İSTİYORUM”
Urfalı bir ailenin 4 çocuğunun en büyüğü olduğunu öğrendiğimiz Abdullah. çalışmak için ailesiyle birlikte Sakarya’ya gelmiş. Babası ile birlikte çöpten karton ve pet şişe toplayarak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Abdullah, “Babamın tek başına çalışması yetmiyor. O yüzden bende okulu bıraktım  ve aileme destek olmak için çalışmaya başladım. Benden küçük 3 kardeşim var. Onlar okusunlar istiyorum ” dedi.

“EN ZORU ÇÖPLERİ KARIŞTIRMAK”
Ayağında yırtık spor ayakkabıları ile hergün şehrin adeta altını üstüne getirip, çöpten ekmeğini çıkarmaya çalışan Abdullah, “Elimde ekmek teknem ile bütün gün özellikle karton atan işyerlerinin bulunduğu sokakları dolaşıyorum. Karton toplamak değilde, en zoru pet şişeleri çöpler içerisinden ayırmak. Keşke herkes pet şişeleri ayrı bir torbaya koyup çöpe bıraksa. Pet şişe aramak için tüm çöpleri karıştırmak durumunda kalıyorum. Zaman zaman bu yüzden hastalandığım oluyor ama, yapacak bir şey yok” derken, gözleri doluyor.
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 11:35
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet ramazan
ahmet ramazan - 12 ay Önce

insanlık adına alacak çooook yolumuz var

SIRADAKİ HABER