KYK yurdunda kedi seferberliği

Akyazı’daki Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunun personeli ve öğrencileri, kediler için kedi evleri inşa ediyor 

KYK yurdunda kedi seferberliği

Akyazı Kredi Yurtlar Kurumunda yavru kedilere ve annelerine sahip çıkan yurt personeline en büyük destek yurt öğrencileri ile Akyazı Belediyesinden geldi. 
Yaz döneminde yurt bahçesinde bir kedi yavruladı. Hem anne kediye hem de yavrularına yurt çalışanları sahip çıktı ve onları beslemeye başladı. Okulların açılmasıyla birlikte yurda yerleşen öğrencilerde yavru kedileri sahiplendi, onlara bakmaya ve beslemeye başladı. Onlara Akyazı Belediyesi de destek verdi. Öğrenciler “kedi besleme evi” projesi adı altında bir projeyi hayata geçirerek onlara geri dönüşüm malzemelerini kullanmak suretiyle yuva yapmaya başladı. Öğrencilerin bu duyarlılığı karşısında Akyazı Belediyesi de duyarsız kalmadı ve öğrenciler tarafından yapılan kedi yuvalarının daha korunaklı ve güvenli olabilmesi için yuvaların etrafını ve üzerlerini çelik konstrüksiyon malzemesi ile kapattı. Böylece ortaya mükemmel bir kedi yuvaları çıkmış oldu. 
Akyazı KYK’da kalmakta olan öğrenciler ve yurt personeli bir taraftan kendi yemeklerini kedilerle paylaşırken diğer taraftan da yemekhanede artan yemekleri de yine kedi yavrularına vermeye başlayınca anneleri ve yavru kediler böylece hem bir yuvaya, hem yiyeceğe, hem de soğuk havalarda sıcak bir yuvala sahip olmanın mutluluğu yaşamaya başladılar. 
KYK’lı öğrenciler böyle anlamlı bir projenin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtirlerken, kendilerine yardımcı olan Belediye başta olmak üzere Akyazılara da teşekkür etmeyi ihmal etmiyorlar. KENAN CERTEL

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER