Lösemili çocuklar sağlıklı beslensin diye… 

LÖSEV Sakarya’da yaşayan lösemili çocukların ailelerine kırmızı et dağıtımı yaptı. 

Lösemili çocuklar sağlıklı beslensin diye… 

sakaryayenihaber.com - Şevval GEÇİN 

Sakarya’da 170 ailenin kayıtlı olduğunu ifade eden LÖSEV (Lösemili Çocuklar Vakfı) Sosyal Hizmetler Birimi çalışanı Elif Koca, düzenlenen etkinlikte dağıtımın 50 aile için geçerli olduğunu ifade ederek 8 kiloluk et paketleri hazırladıklarını belirtti.
8 KİLOLUK ET PAKETLERİ
Her yıl Kurban Bayramı’nda ve yıl içerisinde, yetişkin ve çocuk kanser hastalarına kırmızı et paketleri ve diğer yardımları da ilettiklerini söyleyen Koca, “Kurbanda almış olduğumuz kurban bağışları, kanser hastalarımız için yıl içerisinde 7-8 kiloluk et paketleri şeklinde kendilerine teslim ederek bu konuda kendilerine yardımcı olmuş oluyoruz” dedi.
50 AİLEYE YARDIM
Organize edilen etkinlikte 50 aile için geçerli olduğunu belirten Koca, “Dağıtımlarımız farklı aralıklarla farklı ailelerimizin yararlanacağı şekilde gerçekleştiriliyor. Vakfımıza kayıtlı yaklaşık 40 bin hastamız bulunuyor ve bu hastaların düzenli olarak yardımları ve et paketleri kendilerine gönderiliyor. Gün itibariyle 8 kiloluk et paketlerimizi ailelerimize ulaştırmayı başardık” ifadelerini kullandı. 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 16:53
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER