Öğrenciler bu atölyede ‘evde yaşamı’ öğrenecek

Adapazarı’nda bulunan Osmanbey İlkokulunda “Evde Yaşam Becerileri Atölyesi’ Açıldı

Öğrenciler bu atölyede ‘evde yaşamı’ öğrenecek

Camili Osmanbey İlkokulu’nda öğrencilerin küçük yaştan itibaren ev işleriyle ilgili becerileri kazanmasına yönelik hazırlanan “Evde Yaşam Becerileri Atölyesi”  törenle açıldı.

Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, il ve ilçe milli eğitim yöneticileri, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, bölgedeki okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı açılışta öğrenciler büyüklerine ev hayatında neler yapabileceklerini gösterdiler.

Açılış öncesinde okulun tarım bahçesinde öğrenciler ve protokol üyeleri birlikte sebze dikimi yaptılar.

Her türlü araç ve gereciyle tam bir ev ortamını yansıtan atölyede öğrenciler yerleri sildiler, çamaşır yıkadılar, ütü yaptılar, mutfakta hamur açtılar, yemek pişirdiler, yatak topladılar, yemek masası hazırladılar.

Ev işlerinde oldukça maharetli görünen öğrencileri açılışa katılan protokol üyeleri alkışlarıyla tebrik ettiler.

Osmanbey İlkokulu Müdürü Tuğba Tunar ve okul yöneticilerinin örnek ev sahipliği yaptığı açılışta “Evde Yaşam Becerileri Atölyesi” tüm katılımcılar tarafından çok beğenildi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda il genelindeki birçok okulda 79 adet tasarım ve beceri atölyesi açtıklarını belirterek, çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerini arttırıcı beceri atölyelerini açmaya devam ettiklerini ifade etti.   
 

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 17:28
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER