Öğrencilere Ramazan Günlüğü sürprizi

Her alanda günlük hayatımızın ve alışkanlıklarımızın değişmesine neden Koranavirüs salgını Ramazan ayındaki birçok geleneğimizi de değiştiriyor. Adabilim Okulları hem geleneğimizi yaşatmak hem de öğrencilerinde farkındalık oluşturmak amacıyla “Çam Sakızı Okul Armağanı” isimli bir çalışma başlattı.

Öğrencilere Ramazan Günlüğü sürprizi

Okul Öncesi, Anaokulu ve İlkokul öğrencileri için içerisinde “Ramazan Günlüğü” isimli bir kitapçık ve bir kutu şeker olan bir çanta hazırlayan okul idarecileri ramazan öncesinde öğrencilerin adreslerini tek tek gezerek öğrencilerin hediyelerini birinci elden teslim etti. Bu hoş sürpriz karşısında çok memnun olan aileler ve öğrenciler öğretmenlerine teşekkür ederek uzaktan da olsa hasret giderme fırsatı buldular.  Ramazan öncesinde yaklaşık ikiyüz öğrenciye hediye çantasını ulaştırdıklarını belirten okul yönetimi, öğrencilerin evlerinde kalmak zorunda oldukları bu seneki ramazan ayını çeşitli etkinliklerle verimli şekilde geçirmelerini sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

Uygulama ile ilgili bilgi veren Adabilim İlkokulu Müdiresi Sabire Girgin “Örgün eğitimi sürdürdüğümüz dönemde ramazan ayı içerisinde okulumuzda bir çok etkinlik ve çalışma yaparak öğrencilerimize bu ayın ehemmiyetini anlatıyor, farkındalık oluşturmaya gayret ediyorduk. İstedik ki öğrencilerimiz evlerinde de ramazanın güzelliklerinden mahrum kalmasınlar. Kendilerine hazırlamış olduğumuz kitapçık vesilesi ile hergün yapabilecekleri bir etkinlikleri olsun ve bu şekilde ramazanımızı en güzel bir şekilde ihya etmiş olalım. Onların duaları ile sağlıklı bir şekilde bayrama da ulaşalım inşallah” diyerek sözlerini noktaladı.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER