Otizmli Çocuklardan farkındalık mesajı…

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Sakaryalı otizmli çocuklar bir video hazırlayarak bu anlamlı günlerini kutladılar.

Otizmli Çocuklardan farkındalık mesajı…

Öğretmenlerinin öncülüğünde hazırlanan videoda yaptıkları resimlerle farkındalık oluşturan otizmli çocuklar 'Otizm engel değil sadece farklılıktır' mesajını ilettiler.

Tüm sevimlilikleriyle kamera önüne geçen otizmli çocuklarımız mesajlarında; 

'Otizm farklı bir açıdan dünyayı görmektir. Otizm eksiklik değildir. Beni değiştirmeye çalışmayın. Farkındayız yan yanayız. Farklılıklarla hayat güzeldir. Biz hep birlikte oynuyoruz. Hep birlikte hayattan keyif alıyoruz. Hep birlikte hayata anlam katıyoruz. Hepimiz birbirimiz için varız. Birbirimizle öğreniyoruz hayatı. Farkında olmamız gereken; Sevgi, Saygı, Arkadaşlık, Dostluk, Paylaşma, Yardımlaşma, İyi Niyet, Kabul, Hoşgörü, en önemlisi de hepimizin çocuk olduğudur. Farklılıklarımızla değerliyiz.' dediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Sakarya'daki otizmli çocuklarımızın ve yetişkin bireylerimizin en güzel şekilde toplumla iletişimini sağlamak için çaba gösterdiklerini belirterek, 'Otizmin farkındayız ve onların yanındayız. Otizmli çocuklarımızın eğitimine özveriyle fedakarlıkla destek veren tüm öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, öğrencilerimize, ailelerimize teşekkür ediyoruz.' dedi.

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER