Özel öğrenciler 'Şanslı'yı sahiplendi

Serdivan Aydın Gürdamar Ortaokulu tarafından başlatılan ‘’Bahçemizdeki Misafir’’ adlı projeye Özel Eğitim Sınıfı öğrencileri Şanslı adını verdikleri köpekle dahil oldular.

Özel öğrenciler 'Şanslı'yı sahiplendi

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un okullarda hayvan sahiplenme çağrısı üzerine okulda başlatılan projeye Özel eğitim sınıfı öğrencileri farkındalık ve hayvan sevgisi temasıyla hayvan barınağını ziyaret ederek hem barınaktaki hayvanları beslediler hem de Şanslı adını verdikleri köpeği sahiplendiler.  

Aydın Gürdamar Ortaokulu Müdürü Mesut Topal; "Sakarya Büyükşehir Belediyesi Barınağı yetkililerinin aracılığı ile okulumuz adına barınaktan bir köpek sahiplenildi. Aşıları yapıldıktan ve kulübe temin edildikten sonra sahiplenilen köpeğimiz için yeni bir yaşam alanı oluşturuldu. Sahiplenilen köpeğin ismi özel eğitim sınıfı öğrenci ve öğretmenlerince yapılan oylama sonucunda "Şanslı" olarak seçildi. Minik dostumuz yapılan bir etkinlikle yuvasıyla buluşturuldu. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği Şanslı okulun maskotu haline geldi" dedi.

Topal; Derslerde yapılan herhangi bir eğitim faaliyeti ile öğrenciye kazandırılamayacak olan hayvan sevgisi ve merhamet duygularını bu minik dostumuzla öğrencilerimizin kazandığını görüyoruz. Öğrencilerimizin bu konuda sorumluluk kazanarak hayvanlara sahip çıkmaları, onları sevmeyi, hayatı paylaşmayı öğrenmeleri amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdik. Projemizle hem çocuklara hayvan sevgisini aşılıyoruz hem de diğer canlılarla dünyayı paylaşmayı hedefliyoruz. Aldığımız geri dönütler bu konuda olumlu sonuçlar aldığımızı gösteriyor. Öyle ki; daha ilk günden aralarında yaptıkları kampanya ile Şanslı'nın 1 yıllık mama ve diğer bakım giderleri öğrencilerimizin katkılarıyla giderildi.
İmkanlar dahilinde önümüzdeki süreçte yeni Şanslı'ları sahiplenerek projemizi geliştirmek istiyoruz. Projemizin hayata geçmesine katkıda bulunan başta okulumuz özel eğitim sınıfı öğretmen, öğrenci ve velilerine olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER