Sapanca'da 'Vefa Destek' çalışmaları devam ediyor 

Sapanca Kaymakamlığı, Sapanca Belediyesi, İlçe Müdürlükleri, Emniyet, Jandarma, İlçe Hastanesi, Muhtarlar Dernek Başkanı ve STK’lar ortaklığında oluşturulan Vefa Destek Hattı hizmetlerine devam ediyor.

Sapanca'da 'Vefa Destek' çalışmaları devam ediyor 

Koronavirüs salgını sebebiyle evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar tarafından vefa destek hattına gelen talepler Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yerine getirilmeye devam ediyor. Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Suat Balkaya; “Covid-19 salgının başladığı andan itibaren yaşlı ve yalnız yaşayan vatandaşlarımızın alışveriş, doktor, ilaç, pazar vb. bizden talep ettikleri her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. İçinde bulunduğumuz bu süreci en güzel şekilde ve en az kayıpla atlatmak adına elimizden gelen her imkânı kullanıyoruz. 65 Yaş üstü vatandaşlarımızın evde kalma kuralına uyup gerekmedikçe sokağa çıkmamalarını rica ediyoruz. Sosyal mesafe, temizlik ve maske kuralına hepimizin dikkat etmesi gerekmektedir. Biliyoruz ki evlerinizde çok sıkıldınız fakat inanıyoruz ki güzel günler çok yakın. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın dışarı çıkmalarına izin verilen gün ve saatlerin dışında çıkmamaları kurallara uymaları çok önemli” diye belirtti. 

Belediye ve vefa destek hattını arayarak alışverişleri ve talepleri yerine getirilen 65 yaş üstü vatandaşlar vefa destek hattı uygulamasından memnun kaldıklarını beyan ettiler.
 

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER