SAÜ'de kariyer günleri...

Sakarya Üniversitesi Maliye Topluluğu tarafından “Kariyer Günleri” konulu bir konferans düzenlendi.

SAÜ'de kariyer günleri...

SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa eğitimci Köksal Ayhanlı, hukukçu Nur Öner ve eğitimci-yazar Ali Cömert konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta üniversite öğrencilerinin devlet kadrolarında yer edinebilecekleri meslek gruplarından, özel sektör ile devletin artıları ve eksilerinden bahseden konuşmacılar, öğrencilere çeşitli bilgiler verdi.

“Önce hayal kur”

Konferansta konuşan Ali Cömert, “Hangi meslekte çalışırsanız çalışın hepsinin temelinde önce hayal kurabilmek vardır. Devamında emek ve uygun çaba gerekir. Mezun olduktan sonra bir işe başlayınca maaşınız beklentinizin aşağısında olacak. Özel sektör de insanlara daha rahat görünür ama unutmayın ki özel sektör bürokrasinin elindedir. İyi bir gelecek için devlette yer edinmeniz gerekir. Yönetilenden ziyade yöneten olmak için de çaba gerekir” ifadelerini kullandı.

Köksal Ayhanlı, “Şu dönemde üniversite öğrencileri biraz inançsız ve bilinçsiz gibiler. Önceki dönemlere göre siz çok daha fazla çaba sarf etmelisiniz. Üniversiteden mezun olduktan sonra ben de boşluğa düşmüştüm. Kötü bir sürecin içine düşmemek için kendinizi hazırlamalısınız” dedi.

Nur Öner ise KPSS A ile B grupları içeriğinden, kurum sınavları ve mülakat süreçlerinden bahsetti.

Konferansın devamında hedeflenilen meslek gruplarıyla ilgili merak edilenler hakkında soru cevap bölümü yapıldı. Etkinliğin sonunda öğrenciler arasında çekiliş yapıldı.

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 15:43
banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER