Şehirden bu kez içleri ısıtan bir haber… 

Umut Kervanı Vakfı, ilimizde ihtiyaç sahibi olduğunu tespit ettikleri çocuklara ayakkabı ve kışlık giyim yardımında bulundu 

Şehirden bu kez içleri ısıtan bir haber… 
banner24

Yurtiçinde ve yurtdışında yardım faaliyetleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı Vakfı yaklaşan kış mevsimi nedeniyle “Kışları Bahara Çevirelim” sloganıyla bir bot, bir mont ve atkı - bere projesi ile yetim ve muhtaç öğrencilerin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına devam ediyor. Bu proje kapsamında Sakarya’da farklı beş okul ve iki köyde, Zonguldak’ta 2 okulda tespit edilen yetim ve muhtaç çocuklara kışlık giyim yardımı yapıldı. Kışlık giyim ihtiyacı giderilen öğrencilerin sevinçleri, mutlulukları ve yüzlerindeki tebessüm, vakıf gönüllülerini sevindirdi. Vakıftan yapılan açıklamada; “Kışları Bahara Çevirelim Projemiz kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde de farklı birçok yerde Kışlık Giyim yardımlarımız devam edecek. Proje kapsamında giydirilecek muhtaç ve yetim birçok çocuğumuz var. Hayırseverlerimizden gelecek destekler ile bu çocuklarımızın da kışa hazırlıklı girmelerine vesile olacak ve kışlarını bahara çevirmek için gayret edeceğiz. Vakıf olarak bu güzel projeyi gerçekleştirmemize vesile olan hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Sevindirdikleri bu yetim ve muhtaç çocuklar vesilesiyle Rabbimizde kendilerini sevindirsin ve ecirlerini kat kat versin” ifadelerine yer verildi. 
Vakfın, yardım çalışmalarını duyurduğu basın bülteninde ihtiyaç sahibi çocukların yüzlerini gösteren fotoğraflara ve kimlik bilgilerine yer verilmemesi de takdir topladı.  

Sakarya Yenihaber

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 15:31
banner3
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 5 ay Önce

Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER

banner22

banner21