Serdivan'da toprağın güzelliğine güzellik kattılar...

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Üniversite Kampüs yolu üzerinde bulunan Serdivan Gençlik Merkezi peyzaj çalışmaları ile bam başka bir güzelliğe büründü. 

Serdivan'da toprağın güzelliğine güzellik kattılar...

Gençlik Merkezi Müdürü Yavuz Çangır  ;” Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan Personellerin yetiştirdiği ağaçlar ve Orman Genel Müdürlüğü’nün verdiği ağaçlar ile kendi personellerimizin elinde şekilleniyor. Ağaçlarımızı dikerek, Gençlik Merkezimizi daha da güzel bir hale getirdik “ dedi. 

Sakarya'da iki olan Gençlik Merkezi sayısını 1 yıllık görev sürecinde 6’ya çıkarttıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “ Eski İl Müdürlüğü binamızı Sakarya Gençlik Merkezi olarak , gençlerimizin hizmetine sunduk. Sakarya Genlik Merkezimizin 3. Katını Deneyap Atölyesi yaparak , geleceğin bilim adamlarının yetişmesi için bir nebze olsun bizim de katkımız olsun istedik. Tüm Gençlik Merkezlerimize Kitap Kafe, Has Oda , derslikler, atölye odaları ve idare oda yaptık. Geçtiğimiz yıl yaklaşık 10 bin olan üye sayımız, yeni açtığımız Gençlik Merkezlerimizle birlikte 23 bine yaklaştı. Ancak tüm dünyayı saran korova virüs salgını sonrasında Gençlik Merkezlerimizde gençlere yönelik tüm faaliyetler durduruldu. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün desteği ile gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz sağlık çalışanlarına gece-gündüz çalışıp korumalı maske yaptık. Bakım onarımı yaptığımız Serdivan Gençlik Merkezi çevresini de peyzaj çalışmaları ve ağaçlandırma yaparak daha konforlu ve güzel bir hale getirdik “ şeklinde konuştu.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER