Siirt'teki okula kütüphane kurdular

Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Sakarya İl Teşkilatı, ‘Kütüphanesiz Okul İstemiyoruz’ projesi kapsamında Siirt Şirvan’da bir ilk okula kütüphane kurdu 

Siirt'teki okula kütüphane kurdular

Kitapsız Öğrenci, Kütüphanesiz Okul İstemiyoruz! diyerek çalışmalarını sürdüren Milli Birlik ve Düşünce Derneği (MBD) Sakarya İl Teşkilatı, Siirt Şirvan’da bulunan bir ilkokula yardımlarını gerçekleştirdi. Gönül coğrafyası kardeşliği çerçevesinde devam eden ‘Kütüphanesiz Okul İstemiyoruz’ projesinde Sakarya’dan Siirt’e kitap yardımı gerçekleştirildi. Çocuklara kitapların yanı sıra kalem, defter, dosya, araç-gereç, kırtasiye malzemeleri hediye edildi.
MBD Sakarya İl Başkanı Hayati Özsipahi, derneğin Sakarya Üniversitesi Teşkilatı ile öncülük ettiği ‘Kütüphanesiz Okul İstemiyoruz’yle ilgili, “Geçen sene itibariyle 23 il ve 34 okula ulaşmıştık, bu senede çalışmalarımıza hız kesmeden başlamış bulunduk. Yüzlerce okula, binlerce öğrenciye ulaşana kadar, yüzlerindeki en ufak bir tebessümün sahibi olabilmek için projemiz aralıksız devam edecektir. Sözümüz sözdür, Kitapsız Öğrenci, Kütüphanesiz Okul İstemiyoruz, emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı. 
 

Sakarya Yenihaber

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER