Sokak hayvanları için bu çağrıyı yaptılar

AKP Sakarya Kadın Kolları, Genel Merkezin sokak hayvanları için başlattığı kampanyaya destek verdi 

Sokak hayvanları için bu çağrıyı yaptılar

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı’nca organize edilen ve 81 ilde eş zamanlı olarak, ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyasına destek vermek amacıyla açıklama yapıldı. 

İlimizdeki basın açıklamasını AKP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Sakarya Millet Bahçesi’nde düzenlenen programda okudu.

Ak Kadınlar olarak, sokak hayvanlarının yanında olduklarını söyleyen Hatipoğlu, “Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar, Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır” dedi. 

KAMPANYAYA DESTEK VERDİLER
Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanların, yaz mevsimiyle birlikte gelen sıcak havanın etkisiyle yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele ettiklerini vurgulayan Hatipoğlu, “Özellikle pandemi ile birlikte gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor ya da yaşamlarını kaybedebiliyorlar. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için belirli günlerde ‘Bir Kap Su, Bir Kap Mama’ kampanyasına bizde Ak Kadınlar olarak destek oluyoruz” diye konuştu. 

GÖNÜLLÜLERE SESLENDİLER
Sakaryalı gönüllü vatandaşlara seslenen Hatipoğlu, “Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak. Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi. Şevval Geçin

banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER