Suriye’deki Çocuklara Kışlık Uyku Tulumu Kampanyası

Sakarya İHH soğuk kış günleri yaklaşırken Suriye’de kamplarda yaşayan 0-5 yaş grubu çocuklar için kışlık uyku tulumu yardım kampanyası düzenliyor. 

Suriye’deki Çocuklara Kışlık Uyku Tulumu Kampanyası

Sakarya İHH Başkanı Engin Sezer; Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye’de insani bedel giderek büyüyor. Suriye’deki bu durum, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. Yaklaşık 3 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor dedi.
Sezer; Çatışmalardan kaçan binlerce insanın sığınağı olan mülteci kamplarında zor günler yaşanıyor. Bölgeye yönelik tehditler sürerken, beslenme ve barınma sorunları giderek artıyor. Soğuk kış günleri yaklaşırken özellikle çocuklar ağır yaşam şartlarında hayat mücadelesi veriyor. Suriye’de kamplarda yaşayan 0-5 yaş grubu çocuklar için kışlık uyku tulumu kampanyamızı bu anlamda çok önemli bir çalışma olarak görüyoruz şeklinde konuştu.
Hayırseverlere seslenen Sezer; Bu yavrularımıza destek olmak isteyen hayırseverlerimiz Orhan Camii yanındaki İHH Bağış Kabul Merkezimize gelerek makbuz karşılığı ya da banka-internet yoluyla 25 tl bedelle bir uyku tulumu bağışlayabilirler veya diledikleri miktarda bağış yapabilirler dedi. 

Sakarya Yenihaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner6