Taraklı'da İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlar seçildi

Sakarya'nın Taraklı ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul ve ortaokullar düzeyindeki öğrencilere yönelik "İstiklal Marşı'nı ezbere ve en güzel okuma" yarışması yapıldı.

Taraklı'da İstiklal Marşı'nı en güzel okuyanlar seçildi

Sakarya'nın Taraklı İlçesi’nde "İstiklal Marşı'nı ezbere ve en güzel okuma yarışması" düzenlendi. Taraklı Ortaokulu Konferans Salonu’nda yapılan yarışmada Jüri üyeliklerini Edebiyat Öğretmeni Sefa Kurt, Türkçe Öğretmeni Aysun Köklü ve Türkçe Öğretmeni Filiz Savaş yaptı.

Yarışmaya katılan öğrenciler büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler. Jüri, diksiyon, ezber, vurgu, tonlama ile okuma, duraklamalar, ses tonu, şiir diline uygunluk, kelimeleri doğru ifade etme ve sahnede hakimiyeti gibi kriterlere göre öğrencilere puan verdi.

İlk Okullar arasında 1.İnci Senna Nur Cingöz, 2.’İnci Ece Karaçaylı ve 3.’üncü Duru Aydemir, Ortaokullarda, 1’inci Elif Nur Açıkgöz, 2.’inci Medine Coşkun ve 3.’üncü Melike Belkız Pektaş, Liseler arasında, 1.’inci Nazif Erkal, 2.’inci Mehmet Cengiz ve 3.’üncü Nisanur Cingöz, Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Abdullah Arslantürk, Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Karadaş ve İlçe Emniyet Amiri Kemal Özdil tarafından verildi.


banner3
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER