Türkiye’nin konuştuğu Berna’ya çeyrek altın… 

Üniversite sınavı sonucunu öğrenirken babasıyla birlikte çekildiği videoyu Türkiye’nin konuştuğu Berna Toska’ya, Eğitim-Bir-Sen şubesi tarafından çeyrek altın hediye edildi 

Türkiye’nin konuştuğu Berna’ya çeyrek altın… 

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi, Üniversite Sınavı sonucunda Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği bölümünü kazandığını babasıyla birlikte öğrendiği anları babasından habersiz videoya alıp bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan ve videosu büyük ilgi gören Berna Toska’yı sendika binasında ağırladı. 
Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen; “Berna’nın babası ile olan videosu aile olma noktasında, özellikle günümüz gençleri ile anne-baba diyaloğuna en güzel örneklerden birisi oldu. Bu yönüyle çok etkileyici bir durum ortaya çıkmış oldu. Biz de Sakarya’nın ve Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olarak ve özelde eğitimci olmamız sebebiyle kayıtsız kalamadık. Berna kızımıza bir çeyrek altın hediye ettik. Aynı zamanda Kurucu Genel Başkanımız Yedi Güzel Adamdan birisi olan bilge sendikacı merhum Mehmet Akif İnan Külliyatı takdim ettik” dedi. 
Berna Toska ve ailesi aldıkları davetten ve gördükleri yakın ilgiden dolayı Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’e teşekkür ettiler.


 

YORUM EKLE