Yaşlılara olumsuz davranıyorlar

Yaşlılara olumsuz davranıyorlar

Gazetemizi arayan bir okurumuz, Arifiye’de serbest kart kullanan yaşlılara özel halk otobüslerinde olumsuz davranıldığını ifade ederek, yetkililerin ilgilenmesini istedi.

Özellikle serbest kart sahibi yaşlıları bilen Arifiye otobüs sürücülerinin duraklarda durmadığına ve yolcuları almadığına yönelik her gün sıkıntı yaşandığını vurgulayan okurumuz, “Bunun yanı sıra serbest kart sahiplerine iyi davranmıyorlar. Hakarete uğruyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesine ve Ulaşım Daire Başkanlığına sesleniyoruz. Arifiyeli vatandaşlar olarak gereğinin yapılmasını istiyoruz.” Dedi.

Evet okurumuzun şikâyeti bu yönde, bizde yetkili kişilere buradan iletelim.

++++++++

Kaldırımlar elden geçirilmeli

Gazetemizi arayan bir okurumuz Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen sana yapılan kaldırımların elden geçmesini istedi. Kaldırımların bozuk halini gönderen okurumuz, “Eski Reci ve Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen sene yapılan kaldırımların hali ortada.

Bir yılda ne kadar kötü bir işçilik yapılmış ki daha senesi dolmadan hemen göçtü.

Bence yapanlardan da hesap sorulmalı” dedi.

Evet okurumuzun bu şikayetini yetkililere iletelim.

++++++++++

Kaldırımdan yürüyemiyoruz?

Bir okur sosyal medya hesabından paylaşmış. Ankara Caddesi’nde devam eden onarım çalışması nedeniyle kaldırımdan yürüyemediğini belirterek, belediye zabıtasının gereğini yapmasını istemiş. Okurumuz, “Bu böyle hoş mu kaldırımdan geçemediğimiz için yola inmek zorunda kalıyoruz gereği yapılmalı” diye yazmış.

Biz gereğini yapması için ilgililere iletelim.

+++++++++

TOPÇA KAVŞAĞI BİLDİĞİNİZ GİBİ

TOPÇA Kavşağı’ndaki sıkıntıları bir türlü bitmek bilmedi. Verilen sözlere rağmen çalışmaların bir türlü tamamlanamaması vatandaşları çileden çıkardı. Konuyla ilgili iki okurun şikayeti var.

İlk okurumuz, Büyükşehir Belediyesi’nin günaydın Twiti’ni eleştirerek, “Bize pek gün aymıyor! Seçimden önce 1 ayda yaptığınız göz boyama ne hikmetse seçimden sonra aylar geçmesine rağmen hala aynı duruyor! Trafik felç!” diye yazmış.

Bir diğer okur ise Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin, ‘Topça Kavşağı hayırlı olsun’ şeklindeki mesajının altına, “Başkanım biz kavşak tam bitmediği için hayırlı olsun diyemiyoruz” diye yazmış.

YORUM EKLE