Aslanlar gibi sahaya çıkar

Mustafa Erkaya
Mustafa Erkaya

Kongre yapılırken Dilaver’in takımda kalacağı Sayın Nalbant tarafından açıklandı. Dilaver’in yatırılan parayı hemen alıp Manisa Büyükşehir Belediyespor’a imza atması camiada hoş karşılanmadı.

Sakaryaspor Kulüp Başkanı o sözü ettiğine göre kendisi sporcuya inanmış, inanma duygularından yoksun sporcu da yangından mal kaçırır gibi arzu ettiği yere gitmiş. Ne yapılacak yani giden ağam gelen paşam olur.

Sakaryaspor’a hizmetlerim olacak diyen hemşerimiz Türk futbolunun ünlü ismi Bülent Uygun, yapılan harekete sözleri doğruları söylediği şekildedir. ‘Sakaryaspor’a niceleri gelir niceleri gider. Takımda aslanlar gibi sahaya çıkar’ dedi.

Bu şehir neler yaşadı neler. Sahası depremde çadırlarla donatıldı. Dosyaları raflara sığmadı. Kazada kaybettiklerinin acısını çeken bu şehrin muhteşem insanları başka dallarda olduğu gibi sporda da Türk sporunun incisi olarak yoluna devam ediyor.

Yeni stat ambiyansıyla gelen misafir takımlar evlerine Sakaryaspor’un büyüklüğünden bahsedip dönüyorlar. Yeni sezonda da öyle olmalı. Takım, taraftar gücüyle aslanlar gibi sahaya çıkmalı.

Görev taksimatını yazmıştım. Yine bahsetmeden geçemeyeceğim. Yetkili alan kişiler vazifeleri aldıktan sonra kendi çalışma kurallarına, icraatlarına başlayarak takımlarına hizmet etmeye çalışırlar. Basın sözcüleri kulüpler için çok önemlidir. Şeffaflık doğrultusundan gidilerek beyanlar verilmelidir. Belirli günlerde de basınla toplantılar yapılırsa okurlarda sıhhatli haberlere ulaşmış olur.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Mustafa Erkaya tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6656085/mustafa-erkaya/aslanlar-gibi-sahaya-cikar