Futbol takım oyunudur

Mustafa Erkaya
Mustafa Erkaya

Sakaryaspor yeni teknik kadrosuyla evinde çıktığı 1922 Konyaspor maçından galibiyetle ayrılamadı. Alınan beraberlik Sakaryaspor’u zora sorarken rakibinde ise mutluluk yarattı.

Evinde kaybedilen puanlar takıma zarar veriyor. Bir takımın moral motivasyonu iyi olursa bu sonuçlara da olumlu yansır. Takımın golleri bulma da zorlanması rakiplere yarıyor. Tek gollü üstünlüklerin her zaman riskleri vardır. Nitekim son iki maçın puan kayıpları bütün planları alt üst etti. Atılan tek gollerle öne geçmeler üç puanı almaya yetmedi.

Liderin puan kaybı oldu. Sen kazanırsan farklar kapanır. Şimdi yarın liderle oynanacak karşılaşma ligin gidişatına yön verecek. Onun için rakibin konumu ve kim olduğunun artık bir önemi yak. Bizim kazanmamız lazım. Bu karşılaşmada alınacak üç puan Sakaryaspor için altın olacak.

Abdülaziz’in sakatlığı korkuttu ama gelen haberler sevindirici oldu. Sporcumuz fedakar oyun tarzıyla taraftarlarca seviliyor. Berk İsmail’in de morale ihtiyacı vardı. Hocası da o şansı ona verdi. Berk İsmail’de golünü atarak görevini yaptı.

Sporcumuz Ali Özgün’ün bilmesi gereken görev verildiğinde çıkıp en iyisini yapmaktır. Ali oynarken, Berk İsmail yedek kulübesinde görev bekledi. Şu iyi bilinmeli ki futbol takım oyunu. Bir iki sporcunun gayretleriyle işler yürümez.

Eyüpspor maçının önemini bilen sporcu ordusu deplasmandan üç puanla ayrılırsa ligin kalan kısmının her şeye gebe olduğunu da iyi hesaplıyordur. Umarım hesapları şaşmaz.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Mustafa Erkaya tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6666877/mustafa-erkaya/futbol-takim-oyunudur