Doğru teşhis yapılmalı

Mustafa Erkaya
Mustafa Erkaya

Sakaryaspor’da devrenin son iki karşılaşmasının sonuçlarının kötü olması sebebiyle önlemlerinde alınmasına neden oldu. İyi giderse sesler dışarılara pek yansımaz. Şimdi Silivrispor ve Bandırmaspor karşılaşmalarının kötü sonuçları alınacak önlemlerle önüne geçilecek.

Devre araları her takım için yaraları sarmada işe yarar. Sakaryaspor’da evvela Erçağ’la ardından da Kaptan Zafer’le yollar ayrıldı. Takım içinde neredeyse hiç hizmeti olmayanlarda var. Sepeti koluna herkes yoluna misali. Bundan sonra da alınan kararları göreceğiz.

Başarısız sonuçları hep futbolculara yüklemek de haksızlık olur. Sezon başı transfer anlaşmalarında sporculara verilen ücretlerin ödemeleri sağlıklı olmazsa gidişatlar iyi olmaz. Teknik kadronun takım içindeki otoritesi başarının yollarını bulması takımı güçlü hale getirir. Şuan Korukır ve yardımcıları için devre arası takımın kaderini etkileyecek zamandır.

Sakaryaspor’da şişkinliklerin ortadan kalkması şart oldu. Her ne kadar transfer yok dense de ben neden olmasın diyorum. İkinci yarı takımın formasını giyebilecek başarılara imza atabilecek transfer yapılarak güçlenme sağlanabilir. Yeter ki transferde isabet sağlansın.

Kendi sahasında maç kaybetmeyen Sakaryaspor olmalı. Nitekim öyleydik. Yeni stadın avantajları çok şeyleri değiştiriyor. Seyirci mükemmel düzeyde. Maçlara adeta koşarak geliyorlar. Takımlarını destekleme de harikalar. Deplasmanlardan puanlar gelirse mutlu sona ulaşılır. İstikrar yakalanmalı. Sakaryaspor’un her birimi birlik beraberlik içinde olmalıdır.

Büyükşehir Belediyespor, Galatasaray galibiyetiyle tüm Sakaryalı basketbol severleri memnun etti. Takımımızı bu galibiyetinden dolayı kutluyoruz.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Mustafa Erkaya tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6668589/mustafa-erkaya/dogru-teshis-yapilmali