ADAPAZARI-BİLECİK YOLU SAATLER SONRA TRAFİĞE AÇILDI

Geyve Akıncılar Mahallesi yakınlarındaki derelerin taşması sonucu Adapazarı Bilecik yolu sel sularıyla doldu.

Derelerin getirdiği malzeme yolda birikinvce yol trafiğe kapandı. Trafiğin kapanması nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Saatlerdir yol trafiğe açılamazken yolda trafiğin açılmasını bekleyen araç sürücçüleri isyan etti.

Karayolları'na tepki gösteren vatandaşlar "Yağmur durdu, selin getirdiği çamur yoldan temizlenmediği için yolda bekliyoruz" diyerek tepki gösterdiler.

SAATLER SONRA KARAYOLLARI EKİPLERİNİN MÜDAHALESİYLE YOL TRAFİĞE AÇILDI. TRAFİK KONTROLLÜ OLARAK TEK ŞERNİTTEN AÇILDIĞI İÇİN TRAFİK ÇOK YAVA İLERLİYOR.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, yolla ilgili Karayolları'nı bilgilendirdiklerini yolun kısa sürede trafiğe açılacağını bilirdi.

Geyve ve Çevresi Doğal Hayatı Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, yoldaki beton bariyerlerin sel sularının Sakarya nehrine ulaşmasını engellediğini söyledi.

Daha önce bu bariyerlerin doğal yaşama zarar verdiği gerekçesiyle kaldırıması talep ettiklerini belirten Tan " Bz doğada yaşayan bir çok havyaının Sakarya Nehrine ulaşmasını engelleyen bu bariyerlerin kaldırılmasını talep ettik. Şimdi sel sularının geçişini engelledi bariyerler. Saatlerdir vatandaşlar perişan durumda. Yolun kısa sürede açılması için bir kaç bariyerin kaldırılması yeterli olacak" şeklinde konuştu.

YHT HATTI DA SEL SULARIYLA DOLDU. TREN YOLCULARI KORKU DOLU ANLAR YAŞADI.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6684518/adapazari-bilecik-yolu-saatler-sonra-trafige-acildi