SAÜ 1.Lig'de…

Mustafa Erkaya
Mustafa Erkaya

Üniversiteler Arası 2. Lig, 1. Lig ve Süper lig olarak oynanan voleybol karşılaşmalarından 1. Lige çıkma maçlarında ev sahipliği yapan SAÜ kız ve erkek Takımları şampiyonluk mücadelesi verdi…

Erkeklerde şampiyonluk ve 1. Lig oynama hakkı kazanan sporcular kupalarını alırken Atatürk Spor Salonu’nda sevinç yaşadılar.

Kızlarda ise benim tahminlerime göre şampiyonluk kıl payı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ne kaptırıldı. Fikstür gereği ilk maç olması sebebiyle SAÜ’lü kız oyuncularımız alınabilecek önde götürdükleri seti rakiplerine kaptırınca bundan sonra oynadıkları maçları hepsini kazanmalarına rağmen Dokuz Eylül Üniversitesi kupayı erkenden üniversitesine götüren takım oldu.

Bu sebepten dolayı da 2. Lig kupası alan SAÜ kızlar kupa töreninde buruk sevinç yaşadılar. Daha sonra tüm maçlarını kazanan erkek voleybolcular ise Çankırı Üniversitesi karşısına avantajlı skorla cıktı. Finalde zorlandı. İlk iki seti kaybetmelerine rağmen üst üste kazandığı iki setle beraberliği yakalayınca rakibin taybrkte direnci kırıldı. Şampiyonluğu SAÜ’lü erkekler kazandı.

Atatürk ve Lütfü Yaman Salonları’nın bitişik salonlar olmasıyla misafir takımlar rahat maçlar oynadılar. Organizasyon mükemmeldi. SAÜ Spor bölüm sorumluları Recep Ece ve Adem Erbay herhangi bir aksaklık yaşanmaması için koşuştular. Sonuçta gelen şampiyonlukla mutlu oldular.

Voleybol hakemlerinin adil yönetimleri ile derecelere giren takımlar kupa töreni ile evlerine döndüler. Geçen hafta ilimiz için voleybol haftası olarak hafızalarda kalacak.

Bu hafta da voleybolda yine heyecan vardı. Genç kızlar voleybol il birinciliği müsabakalarında şampiyonluk kupası Hendek’e gitti. Hendek Anadolu Lisesi şampiyonluk sevinci yaşarken Adapazarı Kız Meslek Lisesi de ikinciliği alarak ilimizi temsil edecekler. Üçüncülükte Cumhuriyet Lisesi’nin oldu. Voleybol bu hafta da salon sporlarına damgasını vuran dal oldu.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Mustafa Erkaya tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6696975/mustafa-erkaya/sau-1ligde