Adapazarı'nda müteahhitlerin o sorunu çözüldü!

Geçtiğimiz aylarda SATSO 18. Meslek Komitesi tarafından gündeme getirilen ve inşaat sektörünü yakından ilgilendiren inşa edilen binalardaki zemin terası/zemin kat balkon sorunu, Adapazarı Belediye Belediye Meclisi’nde çözüldü.

Konu ile ilgili olarak SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, 18. Meslek Komitesi Başkanı İlker Ergül, Komite Üyesi Hakan Artul, Adapazarı Belediyesi İmar Komisyonu Üyesi SATSO 18. Meslek Komitesi Üyesi Adem Çalışkan, Adapazarı Belediye BaşkanıMutlu Işıksu’yu makamında ziyaret ederek alınan karar ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Söz konusu ziyarette 18. Meslek Komitesi’nden Başkan Yardımcısı Cem Gün sektör olarak bina inşaatlarında zemin kat balkon yapılamıyor olmasının hem sektör temsilcileri hem de vatandaşlar açısından sıkıntı yaratan bir konu olduğunu belirterek bu konuda Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantısında alınan plan notu kararı ile sorunun çözülmüş olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

SATSO Başkan Yardımcısı Cem Gün:“Sektör olarak zemin kat balkon terası uygulaması hem konut yapanları hem de satın alanları sıkıntıya düşüren bir konu idi.

Bu konunun Adapazarı Belediye Belediye Başkanımız Sayın Mutlu Işıksu’nun gayretleri neticesinde meclis toplantısında alınan bir karar ile çözüme kavuşmasından dolayı kendilerine hem sektörüm hem SATSO Yönetimi adına teşekkür ediyorum. Konuyu takip ederek çözüme kavuşturulmasında gösterdikleri hassasiyet bizleri çok memnun etmiştir. SATSO olarak Adapazarı Belediyesi ile işbirliği ve ortak çalışmaların artarak devam etmesini temenni ediyorum" dedi.

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ise Kasım ayı meclis toplantısında meclis üyeleri ile istişare edilerek çözüme kavuşturulan balkonsuz konutlar için plan notu uygulamasının sektör temsilcileri ile ortak çalışılarak ortaya çıkan bir konu olduğunu belirterek “İmar çalışmaları konusunda SATSO Başkanı Akgün Altuğ başta olmak üzere, mimarlık ve mühendislik sektör temsilcileriyle yapılan görüşmeler neticesinde sorunun çözümü için harekete geçtik. Bu sorunun çözümü ile hem Adapazarı’nda yaşayanlar hem de konut inşaa edenler için bir olumlu bir adım olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

SATSO Mimarlık Mühendislik Komitesi Başkanı İlker Ergül de Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ya gayretleri için ve çözüm odaklı çalışma anlayışı için sektör temsilcileri adına teşekkür etti.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6712527/adapazarinda-muteahhitlerin-o-sorunu-cozuldu