Toyota Hastanesi'nin yerine yapılıyordu. İşte biteceği tarih...

sakaryayenihaber.com -

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Yenihaber İnstagram hesabında Azim Çelik'in canlı yayın konuğu oldu. Öğütlü, koronavirüs süreci ile ilgili son bilgileri verirken, Toyota ve bin yataklı hastane projelerinden de bahsetti.

Öğütlü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sabancı'nın katkılarıyla yapılan eski Toyota binası yeni adıyla Sadıka Sabancı Hastanesi ise yıl sonu bitecek, burası da çok kapsamlı bir tramvatoloji merkezi olacak. Şuanki Toyota Hastanesi ise SAÜEAH'ın ek binası olacak. Bin yataklı hastanemizin temeli bu yıl sonuna kadar atılır, 3 yıla kadar orası da bitmiş olur. Sakarya'da yatak ve hasta sıkıntısı kalmayacak İnşallah" dedi. Azim ÇELİK

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, Sakarya Yenihaber İnstagram yayınında koronayla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Öğütlü,"En riskli 10 il arasından çıktık. Hastanede yatan 40 vakamız kaldı, yüzde 88 iyileşme oranımız var. Yakında tüm hastalar iyileşmiş olacak" dedi. VAKA, VEFAT, HASTANELER Öğütlü, koronavirüste Sakarya'nın geldiği noktayı anlattı. Sakarya'da pik yaşanan gün, vaka ile vefat sayısı, Doğumevi için yapılan korona planı, Toyota ve bin yataklı hastane projelerinden bahseden Öğütlü, Sakaryalıları umutlandıran veriler paylaştı.

Sakarya Yenihaber (@syenihaber)'in paylaştığı bir gönderi (28 May, 2020, 5:10öö PDT)

Sakarya Yenihaber

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6720768/toyota-hastanesinin-yerine-yapiliyordu-iste-bitecegi-tarih