Sakarya'da kaç kişiye karantina cezası kesildi? İşte cevabı

sakaryayenihaber.com - Azim ÇELİK'in özel haberi

KURAL TANIMIYORLAR

Sakarya'da koronavirüs tablosu, her geçen gün olumsuz yönde değişiyor. 120'lere kadar düşen aktif vaka sayısı yeniden 900'lü sayılara yükseldi. Bu artışın en büyük sebebi ise vatandaşların kuralları hiçe sayması. Şehirde her gün maske ve mesafe konusunda sergilenen duyarsız hareketler gündeme geliyor. Düğün, nikah, kına ve cenaze gibi toplu buluşmalara katılan vatandaşlar adeta koronavirüs tehdidi hiç olmamış gibi davranıyor.

KAÇ KİŞİYE CEZA KESİLDİ?

Sakarya'da son günlerde, enfekte kişilerin karantinada olması gerekirken topluma karıştığı haberleri alıyoruz. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bu konuda gelen ihbarlar üzerine "Karantinayı delen, yurda yerleştirilecek" uygulamasının başlatıldığını duyurdu. Peki Sakarya'da bugüne kadar kaç kişi karantina kurallarını deldi? Bu sorunun cevabına sakaryayenihaber.com editörleri ulaştı.

50 KİŞİ, SOKAKTA YAKALANDI

Sakarya İl Jandarma Komutanlığı'nın karantinayı deldiği gerekçesiyle hiç bir vatandaşa işlem yapmadığı öğrenildi. Şehirdeki cezaların büyük bir bölümü Sakarya Emniyeti tarafından kesildi. Alınan bilgiye göre Mart ayından bu yana koronavirüse yakalanan 50 kişiye sokağa çıktığı için ceza kesildiği öğrenildi. Cezaların miktarının ise, suçun mahiyetine göre 763 lira ile 3 bin 150 lira arasında değişiyor. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ve belediye ekiplerinin de ceza yetkisi bulunduğu, sayı belli olmasa da bir çok kişiye cezai işlem uyguladığı kaydedildi.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Koronavirüs bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6751829/sakaryada-kac-kisiye-karantina-cezasi-kesildi-iste-cevabi