Kocaali’de bayram coşkusu büyüktü

Kocaali’de bayram coşkusu büyüktü

Kocaali'deki törenler ilk olarak Kaymakam Emre Nebioğlu makamında tebrikleri kabul ile başladı. Tebriklerin kabulüne Cumhuriyet Başsavcısı Talha Sakarya, Belediye Başkanı Ahmet Acar , Jandarma Bölük Komutanı Hakan Akçal, İlçe Emniyet Amir v. Mehmet Mansur Saldıran, Siyasi parti temsilcileri, Gençlik Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay, Tarım Orman Müdür v. Volkan Yalım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cuhadar, Muhtarlar Derneği Başkanı Ertuğrul Akyüz, Muhtarlar, Gaziler, Şehit yakınları, Okul Müdürleri katıldı. Nebioğlu burada yaptığı konuşmada, katılımın yoğunluğu nedeniyle memnuniyetini dile getirken, “Cumhuriyet bayramı sahibi en çok olan bayramdır” sözlerini kullandı.

STATDA TÖREN

Kaymakamlık makamında yapılan programın ardından protokol üyeleri ilçe statında gerçekleşen programa geçti. Törenler şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra Kaymakam Nebioğlu, Belediye Başkanı Ahmet Acar halkın ve öğrenciler bayramını kutladı. Kaymakam Dr. Emre Nebioğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşması, çeşitli okulların gösteri, şiirleri ve geçiş töreni ile sonlandı.

GELECEK NESİLLERİN

Program kapsamında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Acar; “Bayrağımızın inmemesi, Ezanımızın dinmemesi için, atalarımız çok zor şartlarda, bu kutsal dava yolunda nice gençlerimiz, nice koç yiğitlerimiz şehit olmuşlardır. 29 Ekim, Öleceğini bile-bile şehadete gidenlerindir. 29 Ekim, Şanlı bir milletin asil duruşudur. 29 Ekim, bizimdir, gelecek nesillerindir. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ve şehitlerimizi şükranla yâd eder, Cumhuriyet Bayramımızı kutlarım” dedi. Sadettin Vurgun

Sakarya Yenihaber

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6752249/kocaalide-bayram-coskusu-buyuktu