KOCAALİ MYO'DA KRİZ ÇÖZÜLDÜ

Kocaalililerin uzun yıllar gündeminde olan MYO inşaatında Dernek yönetimi ve taraflar Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın makamında bir araya gelerek sözleşme imzaladılar. 2013 yılında başlatılan ancak çeşitli nedenlerle ekonomik ve bürokratik engellerle duran inşaat çalışmaları yeniden başlayacak. Rektör Mehmet Sarıbıyık’ın taraflarla yaptığı birçok toplantının ardından krizi çözmek adına kararlılık göstermesi, dernek yönetimi ve müteahhit firmanın da anlaşmasıyla binanın üniversiteye devri ve inşaatın yeniden başlatılması adımı atıldı.

ADIMI ATTIK

Rektör Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, gelinen nokta için katkı sağlayan tüm taraflara teşekkür ederek “ Biz yeni bir üniversiteyiz, henüz birinci yılımızı tamamladık, ancak göreve geldiğimizde gördük ki Kocaali’de çözümsüz kalmış, üniversiteye devredilmeyi bekleyen bir inşaat var.. Bizler önümüzde bulduğumuz bu soruna kayıtsız kalamazdık. 2013 yılında başlayan, Kocaali MYO inşaatının tamamlanması için uzun görüşmeler ve gayretli çalışmalar neticesinde önemli bir adım atmış olduk ” dedi.

AÇIKLAMA YAPTILAR

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, “Kocaalili vatandaşlarımızın büyük bir heyecanla beklediği üniversite inşaatı sorunu çözüme kavuşmuştur. Emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Yeni Üniversiteyle yeni adımlar atmaya, işbirliğimizle ilçemizin kazanımlarını arttırmaya devam edeceğiz” dedi. Kocaali Fakülte ve Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği Engin Aşçı da sürecin en başından itibaren gayret gösteren destek veren herkese teşekkür ettiği yazılı açıklamasında “ Kocaali için amaç hasıl olmuştur. Rektörümüz Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık ve ekibi ile atmaya devam edeceğiz. Bizim daha yapacak çok işimiz var” ifadelerini kullandı.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6757641/kocaali-myoda-kriz-cozuldu