Tebrik ederim

Şerif Sarı
Şerif Sarı

Bu haftaki yazıma nasıl başlayacağıma karar veremedim. Daha doğrusu kararsız kaldım.

Çünkü bir olumlu, bir olumsuz konu var beni bu hafta meşgul eden.

Ve bu iki konudan biri hepimizi ama özellikle gençleri yakından ilgilendiriyor. Ancak bu hafta olumlu gördüğüm konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hem yaşadığımız çevrede ve dünyada, insanlar için bunca olumsuzlukların yaşandığını düşünürsek, olumlu ve yararlı bir konuyu sizlerle paylaşmak kim bilir belki de hepimize iyi gelir.

Çünkü bazen Polyanna’cılık yapmak hiç de fena olmaz düşüncesine inananlardanım.

Farkındayım, halen konuya gelemedim ama o da olacak, yazıyı okumaya devam ederseniz tabii.

Toplum ve gençler için çok önemli bir konu olan spor konusunda Kocaali’deki gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Pazar günü ilk kez uluslararası standartlar gözetilerek yapılmış, suni de olsa bir stadyumda amatör futbol müsabakası izleme zevkine ulaştım.

İtiraf etmeliyim ki, her tarafı düzenli planlanmış harika bir spor tesislerinde, pek amatör müsabaka izlemeye alışkın olmayan ilçe halkıyla birlikte seyretmek bana da çok iyi geldi.

Hele karşılaşmanın dostça ve sportmence geçmesi, işin en güzel tarafıydı.

Rakip takım taraftarlarının da sportmence takımlarını desteklemeleri, seyir zevkini ve stadyumun güzelliğini iki katına çıkarttı.

Bu yazımı, Kocaali ilçemize, Türkiye’deki emsalleri içerisinde tek olduğunu öğrendiğim, uluslararası standartlar gözetilerek yapılmış bir eseri, ilçemize kazandırmış bu istisna projenin hayata geçirilmesinde emek veren ve spora, gençliğe hizmet etmiş kişilerin tamamına, bir teşekkür yazısı olarak da değerlendirebilirsiniz.

Takdir edersiniz ki kalkınmışlık ve gelişme, komple bir kavram.

Bir alandaki gelişmeye rağmen diğer alanlardaki başarısızlıklar ve yetersizlikler yapılan güzel çalışmaları gölgelemeye yeter düşüncesindeyim.

Bu da gayretli ve fedakâr insanların şevkini kırma açısından yeterli bir sebep değil midir?

Bu düşünceden hareket edecek olursak, Kocaalimizin, bütün sportif dallarda olduğu gibi, diğer sosyal ve kültürel aktivitelerde de bir silkiniş içerisine girmesi, tabiidir ki stadyum örneğindeki gibi olmalıdır. Buna da Kocaali halkının ama en çok da gençlerinin ihtiyacı var diye düşünüyorum.

Çünkü her toplumda olduğu gibi, gençlerimizin bugün gördüklerini yetişkin olduklarında gelecek nesillere daha iyi taşıma sorumluluğunu ve isteğini aşılayabiliriz.

Kocaali Stadyumu örneğinde olduğu gibi ilçemizin daha çok kalıcı ve örnek eserlere ihtiyacı olduğunu tekrardan hatırlatarak, emeği geçen spor yöneticilerimizi ve görevleri üzere bu ilçeye eser kazandıran yerel siyasi yöneticileri tebrik ederim.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Şerif Sarı tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6765834/serif-sari/tebrik-ederim