Şenoğlu Molloköy Projeye destek verdi

Sakarya Ziraat Odası’ndan Mollaköy’de hayata geçirilmesi planlanan su sporları merkezi projesine destek geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 30 Milyon TL yatırımla gerçekleştireceği projede Mollaköy ve çevresinde bulunan eski kum ocaklarından kalan göletlerin çevresinde su sporları merkezi kurulacak. Göletler içinde yelken ve kano gibi su sporları yapılacak.

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu yaptığı açıklamada, Mollaköy’de yapılacak olan projenin çok önemli olduğunu belirtti. Projeye destek verdiklerini ifade eden Şenoğlu, “Çevre temizliği açısından son derece yerinde bir proje. O bölgeler son derece kötü bir vaziyette. Kötü bir yeri bu şekilde iyileştirmek ve daha işlevsel hale getirmek doğru bir hamle olacaktır” diye konuştu.

Projenin maliyetinin büyük olduğunu söyleyen Şenoğlu, “Bu proje bakanlığın projesi. 30 Milyon TL’lik maliyetin altından kalkmak kolay iş değil. Ancak biz Sakarya Ziraat Odası olarak projeye destek veriyoruz. Eski kum ocakları sorunu da böylece ortadan kalkmış olacaktır” dedi.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.sakaryayenihaber.com/haber/6766981/senoglu-mollokoy-projeye-destek-verdi