Çevreyi kirletmeyelim

Mustafa Kaya
Mustafa Kaya

Çevreyi kirletmeyelim

Bir okur haklı isyanını sosyal medyadan paylaşmış. Bir beyaz eşya firmasının apartmanlarına buzdolabı kurduğunu belirten okurumuz, “Yetkili servisi apartmanımızda bir eve buzdolabını kurdu. Karton kutu ve pisliğini de, hemen ilerde çöp olmasına rağmen, tertemiz yeşilliğin ortasına bırakıp gitti. Bu mu çevre anlayışınız?” diye yazmış.

Evet okurumuzun anlattıkları böyle. Yetkililere iletelim.

Kırık ayna kazalara

DAVETİYE ÇIKARIYOR

Arifiye’de bulunan Toyota Fabrikası’nın çıkışında bulunan aynanın kırık olması kazalara adeta davetiye çıkarıyor. 4 ayı aşkın bir süredir aynanın belediye ekipleri tarafından takılmadığına değinen okurumuz sosyal medya hesabından, “Yaklaşık 4 aydır takılmayan aynamız. Toyota fabrikası çıkışında. Sizin için önemli değil ama bizim için trafikte kontrollü gitmemize çok önemli. Lütfen dikkate alınız” diye yazmış.

Demiraçma Muhtarından teşekkür

Kocaali’ye bağlı Demiraçma Mahallesi Muhtarı İlyas Yılmaz, mahallesine yaptığı asfalt nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür etti. Sevincini sosyal medyada paylaşan Yılmaz, “Başkanım Demiraçma Mahallemizde, yapmış olduğunuz asfalt çalışmaları ve tüm hizmetleriniz için şahsım ve mahallem adına teşekkür ederim” diye yazmış. Biz de okurumuzun şikayetini ilgililerle paylaşalım.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

Whatsapp İhbar Hattımıza ulaşan Sibel Hanım , Büyükşehir Belediyesi’nin sorunlarına gösterdiği duyarlılığa teşekkür etti. Sibel Hanım, “Ben Akıncılar Mahallesi’nde oturuyorum. Cumartesi gecesi sabaha karşı başlayan fırtına da kapımızın önünde bulunan kavak ağacı evimin üstüne yıkıldı. Bende Büyükşehir Belediyesi 444 40 54 nolu telefondan çözüm masasına ulaştım. Haftasonu olduğu için pek ilgilenmezler muhatap bulamam zannediyordum. Adımı soyadımı ve telefon numaramı alıp kapattılar. Geçmedi yarım saat büyükşehir belediyesi aracı geldi ağacı bulunduğu yerden kaldırdılar bütün mahallemizi temizlediler. Ben büyükşehir belediyemizin bu hizmetinden ve bu kadar kısa süre de gelmesinden çok memnum oldum. Sizlerin aracılığınız ile Büyükşehir Belediyesine ve sorunumuzu çözüme ulaştıran çalışanlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Biz de bu memnuniyet için okurumuza teşekkür edelim.

- Sakarya Yenihaber Gazetesi, Mustafa Kaya tarafından kaleme alındı
https://www.sakaryayenihaber.com/makale/6771319/mustafa-kaya/cevreyi-kirletmeyelim